یکی از اعضای عالی‌رتبه دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با بیان اینکه حماس کار ترمیم تونلهای غزه را آغاز کرده است، خواستار اجرای مدل مقاومت غزه در کرانه باختری شد.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» روز پنجشنبه (امروز) در کنفرانسی خبری، پیروزی غزه در جنگ اخیر با رژیم صهیونیستی را راهبردی خواند، و با بیان اینکه حماس کار ترمیم تونل‌ها در غزه را آغاز کرده است، گفت که اگر مدل مقاومت غزه در کرانه باختری اجرا شود، آنگاه فلسطین به آزادی قدس نزدیک‌تر خواهد شد.
محمود الزهار گفت: حماس بازسازی تونل‌های مقاومت در غزه پس از حمله اخیر رژیم صهیونیستی را آغاز کرده است و مانعی برای ترمیم توانایی مقاومت جهت هر درگیری در آینده وجود ندارد.
وی سپس با بیان اینکه پیروزی غزه در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی استراتژیک بود و دشمن به هیچ یک از اهدافش از جمله تخریب تونل‌ها دست نیافت اسرائیل را به افشای آمار واقعی تلفات خود در جنگ فراخواند و گفت: ۴۰۰ نظامی اسرائیلی در جنگ اخیر کشته شدند که ۱۲۰ تن از آنها مربوط به عملیات‌های تک‌تیراندازی هستند اما «اسرائیل» از اعلام آمار حقیقی طفره می‌رود.
وی تصریح کرد که مقاومت در غزه باید به کرانه باختری منتقل شود و در صورت تحقق این امر آزادی فلسطین نزدیک می‌شود. الزهار در مورد ادامه مذاکرات آتش‌بس غزه میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیلی نیز گفت که تا قبل از 25 ماه جاری (سپتامبر) مذاکره‌ای در کار نخواهد بود و این مذکرات خواست رژیم صهیونیستی در مورد آزادی اسرای اسرائیلی و با تحویل جسد نظامیان آن را تامین تضمین نخواهد کرد و این موضوع فقط میان گروههایی که نظامیان اسرائیلی در دست آنهاست و یک طرف اسرائیلی به صورت جداگانه باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی در مورد اوضاع داخلی فلسطین اعلام کرد که حماس با استقرار ناظران تشکیلات خودگردان بر گذرگاه‌های غزه موافق است اما حضور هیچ نیروی بین‌المللی را قبول ندارد.
الزهار در ادامه ضمن اعلام شکست تحقق اهداف دولت توافق ملی فلسطین اعلام کرد که حماس پس از انتهای مدت قانونی 6 ماهه به دنبال جایگزین برای این دولت خواهد بود.
الزهار که در خلال کنفرانس خبری پس از برنامه «سالن روزنامه‌نگاری» که به همت انجمن روزنامه‌نگاران غزه برگزار شد، سخن می‌گفت افزود: دولت توافق ملی دولت شکست است زیرا هیچ‌کدام از وظایف خود را انجام نداده است، «رامی الحمدالله» رئیس این دولت می‌گوید که کارمند «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین است، پس او رئیس دولت توافق نیست بلکه رئیس فتح است. وی تصریح کرد که 6 ماه قانونی توافق شده به دولت توافق ملی وقت داده می‌شود و پس از آن جایگزین‌های برای آن اندیشیده می‌شود زیرا حماس نمی‌تواند ملت فلسطین را در اختیار دولتی قرار دهد که در سطح مردمی هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

الزهار با توجه به افزایش محبوبیت مردمی فعلی حماس و مقاومت، بعید دانست محمود عباس انتخاباتی برگزار کند و گفت: عباس چگونه در برهه کنونی انتخابات برگزار کند در صورتی‎که محبوبیت مردمی حماس به 94 درصد رسیده است. وی سپس از دولت توافق ملی خواست فورا حقوق کارمندان در غزه را پرداخت کند. -

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.