شماری از رهبران مسلمانان انگلیس روز پنجشنبه خواستار آزادی ˈالن هنینگ ˈ شهروند انگلیسی شدند، که گروه تروریستی داعش وی را تهدید به اعدام کرده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، نزدیک به 100 تن از مسوولان و سازمان های اسلامی انگلیس نامه ای را به امضا رسانده اند، که در آن از گروه تروریستی داعش خواسته اند این گروگان انگلیسی 47 ساله را که در دسامبر گذشته در سوریه ربوده شده است، فورا آزاد کند.

در این نامه که در روزنامه ایندیپندنت منتشر شده است، به آنچه آدم ربایی بی معنی و تهدید به قتل هنینگ توسط کسانی که خود را مسلمان می نامند خوانده شده، اعتراض شده است.

این رهبران مسلمان گفته اند، این گونه اقدامات نه تنها تحت هیچ عنوان قابل توجیه براساس مبانی قرآن و سنت اسلامی نیست بلکه یک جنایت علیه بشریت شمرده می شود.

در این نامه آمده است 'رفتار این گروه متعصب به اصطلاح مسلمان، همانند هیولاست. آنها بدترین جنایات را علیه بشریت انجام می دهند. این جهاد نیست بلکه جنگ علیه بشریت است. '

'الن هنینگ' راننده تاکسی که از ساکنان شمال غربی انگلیس است، در دسامبر گذشته در حالی که کاروان ارسال کمک های پزشکی را به بیمارستانی در شمال غربی سوریه همراهی می کرد، ربوده شد.

رهبران مسلمانان انگلیس در این نامه، همچنین 'وحشت و انزجار' خود را از قتل ' بی معنی' 'دیوید هینس' گروگان انگلیسی توسط گروه داعش اعلام کرده اند.

گروه داعش به دنبال سربریدن دیوید هینس در شامگاه شنبه گذشته، تهدید کرد چنانچه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در ائتلاف به رهبری آمریکا برای مبارزه با گروه های جهادی مشارکت کند، 'هنینگ' را نیز اعدام می کند.

دیوید هینس، 44 ساله که برای یک سازمان امدادرسانی فرانسوی کار می کرد، در ماه مارس سال 2013 میلادی - فروردین 1392 - در استان ادلب سوریه واقع در شمال غرب این کشور به گروگان گرفته شده بود.

نخست وزیر انگلیس تاکنون از اعلام هر گونه مشارکت نیروی هوایی این کشور در حملات هوایی به رهبری ارتش آمریکا علیه گروه داعش در عراق و سوریه خودداری کرده، اما احتمال این مشارکت نیز رد نکرده است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که آمریکا در تلاش برای پیشبرد ملاحظات امنیتی و حفظ منافع هم پیمانان عرب خود، سعی دارد در چارچوب ائتلاف بین المللی علیه گروه تروریستی داعش حضور منطقه ای خود را تقویت کند.

آنان با اشاره به نقش آمریکا و برخی کشورهای عربی و غربی در ایجاد و تقویت داعش و سکوت در برابر جنایات این گروه تروریستی در سوریه و عراق، ادعای امروز آنان در مبارزه با این گروه را نشانه عدم صداقت و باعث گسترش بی اعتمادی هر چه بیشتر ملت های منطقه به سیاست های غرب می دانند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.