رئیس‌ دیوان محاسبات کشور گفت: در رسیدگی به هزینه‎های بیت‌المال، به دنبال مچ‎گیری از دستگاه‌‏های اجرایی نیستیم، ولی در صورت مشاهده تخلف، پیگیری قضایی می‌کنیم.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، امین‌حسین رحیمی در جلسه شورای اداری استان زنجان اظهار کرد: وظیفه دیوان محاسبات کشور، پاسداری از بودجه بیت‎المال است که برای تحقق هر چه بهتر این امر همکاری همه دستگاه‎های اجرایی کشور ضروری است.

وی افزود: همه دستگاه‎های اجرایی کشور با هدف توسعه و پیشرفت کشور و تامین رفاه مردم تشکیل شده‎اند که کمک به تحقق اهداف سازمانی حفظ بیت‎المال محسوب می‌شود.

رحیمی تصریح کرد: کمیته تعامل جهت جلوگیری از تضییع بیت‎المال تشکیل شده است که مدیرکل آن رئیس‌ دیوان عدالت اداری کشور است، زیرا حسابرسی قبل از خرج هزینه در دستگاه‎ها بدون همکاری مدیران امکان‌پذیر نیست.

این مسئول تاکید کرد: از 26 تا 28 اسفندماه سال گذشته 14 هزار میلیارد تومان درآمد به خزانه واریز شد که این مبلغ بین استان‌ها توزیع شد که باید با اصلاح قوانین موجود در هزینه‌کرد مبالغ خزانه در استان‎ها زمینه استفاده بهینه را با توجه به شرایط اقلیمی و پروژه‎های نیمه‌کاره استان‎ها فراهم کرد.

رحیمی خاطرنشان کرد: در پاره‌ای موارد پیشگیری از تخلفات با اصلاح قوانین و مقررات صورت می‎گیرد. همچنین در موارد بسیاری از تخلفات به علت عدم آگاهی مدیران دستگاه‏‌های اجرایی با قوانین و مقررات اتفاق می‎افتد که این امر پسندیده مدیران و کارشناسان دستگاه‏‎ها نیست.

رئیس‌ دیوان محاسبات کشور گفت: برای جلوگیری از این امر دوره‎های آموزش قوانین و مقررات برای مدیران، کارشناسان و ذی‏‌حسابان دستگاه‎‏های اجرایی برگزار شده است.

رحیمی با تاکید بر این‌که «در رسیدگی به هزینه‎های بیت‎المال دنبال مچ‌گیری نیستیم» تصریح کرد: نظارت الکترونیک با شفاف‌سازی اطلاعات و صرفه‎جویی در هزینه‎های مربوط به این امر علاوه بر رسیدگی به موقع به حساب‎های مالی سازمان‎ها سرعت رسیدگی را بیشتر و دقیق‎تر فراهم می‎کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.