سازمان دفاع از حقوق بشر با انتقاد شدید از عربستان سعودی به دلیل اجازه ندادن به ورزشکاران زن این کشور برای شرکت دربازیهای آسیایی اعلام کرد:سعودی ها حقوق ورزشکاران زن را نادیده گرفته اند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی اسپورت لبنان روز پنجشنبه نوشت: سازمان یادشده ازاینکه هیچ یک از ورزشکاران زن عربستان سعودی اجازه حضور در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی را نیافته اند، به شدت از عربستان سعودی انتقاد کرده است.

افتتاحیه هفدهمین دوره بازیهای آسیایی از فردا در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار می شود در حالیکه عربستان سعودی به ورزشکاران زن خود اجازه حضور در این بازیها را نداد.

مدیرسازمان حقوق بشر در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در این باره اظهارکرد:پس ازدو سال از بازیهای المپیک لندن انتظار داشتیم عربستان سعودی نسبت به رفتارهای گذشته خود در برخورد با ورزشکاران زن عذرخواهی کند.

«ساره لیا ویتسون» افزود: عربستان سعودی باید رفتارها علیه زنان را پایان دهد و با در نظرگرفتن حقوق زنان، زمینه حضور آنها در مسابقات ورزشی را به شکل مساوی با مردان فراهم کند.

وی اظهار کرد: شرکت نداشتن هیچ یک از ورزشکاران زن عربستان سعودی در بازیهای آسیایی اینچئون، ما را نسبت به تعهدات عربستان سعودی مبنی بر رعایت حقوق ورزشکاران زن و شرکت آنها در مسابقات ورزشی آینده به تردید می اندازد.

عربستان سعودی در بازیهای آسیایی اینچئون با 262 ورزشکار مرد شرکت کرده است و تنها کشور عربی می باشد که به ورزشکاران زن اجازه حضور در این بازیها را نداده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.