نا - مقامات استانی ایتالیا در پی همایش معرفی فرصت های تجاری ایران و ایتالیا که در شهر باری در جنوب این کشور برگزار شد، از توسعه و تقویت همکاری های دوجانبه اقتصادی و فرهنگی میان استان های دو کشور استقبال کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، 'انتونیو دکارو' شهردار 'باری' و 'نیکی وندولا' استاندار استان 'پولیا' در دیدارهایی جداگانه با 'جهانبخش مظفری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا، ضمن استقبال از برگزاری همایش تجاری ایران و ایتالیا که اخیرا در محل نمایشگاه بین المللی 'لوانته ' در شهر باری برگزار شد، آمادگی کامل خود را جهت حمایت و تقویت همه جانبه مناسبات دوجانبه میان دو کشور و کمک به تبادل هیات های بازرگانی بین استانی اعلام کردند.

استاندار پولیا اظهار داشت: باید همواره از جلساتی که ماهیت اقتصادی، تجاری، گردشگری و فرهنگی دارند استقبال کرد. ما وظیفه کار کردن برای دوستی میان ملت ها، شناخت و درک دو جانبه را داریم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این همایش یک روزه ضمن تاکید بر جایگاه برتر اقتصاد ایران در منطقه و اهمیت استان ها در توسعه همکاری های بین ملت ها و کشورها به تشریح ظرفیت های اقتصادی و تجاری ایران و دورنمای همکاری های دو جانبه پرداخت .

همکاری های دوجانبه در زمینه حمل نقل ریلی و بندری، کشاورزی و شیلات، محیط زیست و گردشگری، از جمله محورهای سخنان مظفری در جمع صاحبان صنایع و کارافرینان ایتالیایی در استان پولیا بود.

یکی از مدیران بخش ریلی ایتالیا اظهار داشت: شرکت های ایتالیایی ایران را بازاری خوب و مناسب و یک شریک صنعتی محسوب می کنند و به همین دلیلی به شدت علاقمند به فعالیت در بازار ایران هستند و بزودی برخی از مدیران شرکت های مهم صنعتی ایتالیا عازم ایران خواهند شد. گفتنی است که کارافرینان ایتالیایی در رقابتی فشرده و تنگاتنگ در انتظار ورود به بازار ایران هستند.

همایش چشم انداز روابط اقتصادی و بازرگانی ایران با ایتالیا با همکاری مشترک اتاق بازرگانی ایتالیا و ایران و سفارت جمهوری اسلامی در این کشور و به میزبانی نمایشگاه بین المللی 'لوانته' در شهر باری برگزار شد.

در تیر ماه گذشته نیز یک کارگاه آموزشی در شهر بندری باری در زمینه توسعه همکاری های ریلی بین ایتالیا و ایران با حضور گروهی از مدیران ارشد راه آهن دولتی ایتالیا و دست اندرکاران و شرکت های خصوصی تولیدکننده شبکه ریلی این کشورو هیأتی از راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی کشورمان در ساختمان مرکزی راه آهن دولتی ایتالیا در شهر باری برگزار شد و راه آهن ایتالیا هدف از برگزاری این همایش را بهبود همکاری میان ایران و ایتالیا برای انتقال فناوری از نظر فنی، اقتصادی و فرهنگی در جهت پایه ریزی و برای ایجاد شبکه های جدید ساختاری ریلی که ارتباط میان اروپا و خاورمیانه را ساده می کند، اعلام کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.