مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری از اعزام چهار هزار و 500 زائر اهل سنت ایرانی در قالب چهل کاروان به حج تمتع خبر داد و گفت: از این تعداد، حدود دو هزار نفر را بانوان تشکیل می دهند و اکثر آنها مدینه بعد هستند.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین «علی اکبر عطاران طوسی» به هشت روزه شدن حضور این کاروان ها در مدینه منوره اشاره کرد و افزود: این امر به علت درخواست مکرر برادران اهل سنت و به جهت انجام چهل فریضه واجب در حرم نبوی محقق شده است.

وی با بیان اینکه محفل انس و معرفت از جمله برنامه هایی است که در همه کاروان های شیعیان و اهل تسنن در حج 93 برگزار می شود، گفت: کاروان های اهل سنت در دو برنامه انس و معرفت در مکه و مدینه حاضر خواهند شد و در این برنامه ها از روحانیون شاخص اهل سنت به عنوان سخنران اصلی استفاده می شود.

عطاران طوسی همچنین با بیان اینکه چندین گردهمایی برای زائران اهل سنت حج 93 پیش بینی شده، افزود: بزرگترین آنها در مکه مکرمه و با حضور همه کاروان های اهل تسنن برگزار می شود.

مدیر امور اهل سنت بعثه، زمان برگزاری این همایش را ششم ذی الحجه اعلام کرد و ادامه داد: این برنامه در میان گردهمایی های بعثه شاخص بوده و در آن علاوه بر سخنرانی نماینده ولی فقیه، رییس سازمان حج و زیارت و سفیر ایران در عربستان، مدینه سرایی های اهل تسنن در باب پیامبر گرامی اسلام نیز انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری دو همایش ویژه زائران اهل سنت مدینه بعد و مدینه قبل در قصرالدخیل از دیگر گردهمایی هایی است که برپا می شود.

عطاران طوسی، برگزاری همایش علمی نقش عقل و عرفان در تحقق امت واحده اسلامی را از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای زائران اهل سنت ایرانی دانست و اعلام کرد: این هم اندیشی علمی بعد از ایام تشریق و در چهاردهم ذی الحجه در مکه مکرمه برگزار می شود.

مدیر امور اهل سنت بعثه، به تشکیل شورای افتای اهل سنت در مدینه منوره اشاره کرد و گفت: این شورا از عالمان برجسته حنفی و شافعی ایران تشکیل شده و پاسخگویی مسایل شرعی زوار اهل سنت است که زائران می توانند از طریق روحانیون کاروان ها یا معینه ها، مسایل خود را با اعضای شورای افتا در میان بگذارند.

وی به راه اندازی سامانه آموزش مجازی مناسک برای اهل سنت به نشانی http://sama.hajj.ir/ اشاره کرد و افزود: تلاش بر این بوده که تمامی شرایط لازم برای بهره برداری بهتر زائران اهل تسنن از این سفر معنوی را فراهم آوریم.

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری گفت: در این سامانه همه آداب، سنن و مناسک تشرف به حرمین شریفین براساس مذاهب اهل سنت و با استفاده از علمای ایرانی به آنها ارائه شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.