هدف غائی پست بانک ایران، خدمت‌رسانی در سطح کشور به ویژه در روستاها و مناطق محروم است و صرفاً به دنبال سودجوئی نیست.

به گزارش جماران به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران: مهندس ضیائی مدیرعامل این بانک در اولین گردهمائی سراسری نمایندگان دفاترخدمات‌بانکی استان‌ها و مناطق به میزبانی صندوق قرض‌الحسنه ضمن بیان مطلب فوق گفت: روز به روز فعالیت‌های این صندوق توسعه می‌یابد و خوشبختانه باتوجه به منابع حساب‌های موجود، استقبال خوبی از آن صورت گرفته است و همین امر موجب افزایش توان خدمت‌رسانی پست بانک ایران خواهد شد.


وی با اشاره به آیه شریفه مَّن ذَا‌ الَّذِی یُقْرِضُ‌اللّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَیُضَاعِفَهُ لَهُ أَضْعَافًا کَثِیرَةً وَاللّهُ یَقْبِضُ وَیَبْسُطُ وَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ تصریح نمود: سنت مقدس قرض‌الحسنه اهمیت بسیار بالائی دارد و هرچه قدر به دیگران قرض دهیم خداوند چندین برابر آن را به ما خواهد داد، در واقع این کار معامله با خداست و هرچه قدر در این امر خیر مشارکت بیشتری داشته باشیم اجر کریم دریافت خواهیم کرد.

ضیائی در ادامه افزود: ملت ایران، انسان‌هائی متدین و متشرع هستند و دوست دارند سرمایه‌های آنان جهت اشتغال‌زائی، رونق تولید و افزایش منابع و درآمدزائی هدایت شود.

مدیرعامل پست بانک ایران اظهارداشت: ایجاد صندوق قرض‌الحسنه کاملاً با فلسفه و اهداف این بانک مطابق است و به نوعی با ایجاد آن، دسترسی به خدمات بانکی تسهیل شده و حتی موجب خروج اقتصاد جامعه از رکود می‌گردد.

وی تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا با کاهش نرخ تجهیزمنابع و سرمایه‌گذاری، تسهیلات خوبی را به بخش‌های تولیدی داخلی اختصاص داده و توان رقابتی آن را با کالاهای خارجی بالا ببریم و همین امر موجب رونق تولید ملی می‌شود.

ضیائی از همراهی و همدلی معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای توسعه ایجاد صندوق‌ تأمین مالی خرد در روستاها تقدیر نمود و خاطرنشان ساخت: روستاها به عنوان لوکوموتیو اقتصاد کشور برای خروج از رکود است و در این راستا دفاترخدمات بانکی می‌توانند با کاهش هزینه‌های توزیع و حذف واسطه‌ها کمک شایانی به این مهم داشته باشند.

گفتنی است: وی درپایان در جمع نمایندگان دفاترخدمات‌بانکی استان‌ها حاضر و به سئوالات آنان پاسخ‌های لازم را ارائه کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.