بنیانگذار انجمن جراحان ارتوپدی کشور، از راه اندازی و مجوز بنیاد خیریه ارتوپدی در کشور خبر داد و افزود: در این بنیاد تمام پزشکان ارتوپد کشور سهیم هستند و یکی از کارهای عمده این بنیاد آموزش، پژوهش و ایجاد بستر درمان بیماران است.
به گزارش جماران به نقل از مهر، دکتر عزیز احمدی صبح پنجشنبه در سمینار آموزشی اصول آرتروپلاستی مفصل ران و زانو در هتل سالاردره ساری با اشاره به اینکه مسئله تحریم در مورد پزشکی اعمال نمی شود، اظهار داشت: ارتوپدی یک رشته بسیار پیشرفته با تکنولوژی است، خوشبختانه توانستیم وسایل و تجهیزات مورد نیاز بیماران را از بهترین کشورهای سازنده فراهم و در اختیار بیماران قرار دهیم.
وی تصریح کرد: مسئله عمده آن گران بودن تجهیزات و وسایل ارتوپدی است که باید برای رساندن به قیمت نرمال تمهیداتی ارائه شود تا بیماران بتوانند از عهده مخارج آن بر آیند.
احمدی با بیان اینکه از 25 سال گذشته قانون بازآموزی در کشور تصویب شد کنفرانس ها، سمینارها و همایش ها برگزار می شود، افزود: این برنامه که در حال برگزاری است در نوع خود بی نظیر و نخستین سمیناری است که بصورت عمیق به نارسایی هایی در رشته ارتوپدی می پردازد، مخصوصا دانشگاهها و مراکز تربیت ارتوپدی بدلیل فشار بیماران اورژانس برای پاسخگویی به مردم نمی توانند آموزش های مورد نیاز را بیاموزند می توانند از این سمینارها استفاده درستی کنند.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری اینچنین انجمن ها و برنامه ها، کمبود آموزش پزشکان را جبران می کند.
احمدی با بیان اینکه جراحی ارتوپدی یکی از پیشرفته ترین جراحی های کشور است، گفت: خدماتی که این جراحی در طی سالیان ارائه داده بی نظیر بوده بویژه به علم روز است.
وی با بیان اینکه در این بنیاد خیریه انجمن حمایت از بیماران مادرزادی تشکیل شد، گفت: این انجمن بدلیل مخارج بالای درمان این بیماری ها راه اندازی شد تا کمکی باشد برای افراد مبتلا به این بیماری که از قشر پایین جامعه هستند و عهده مخارج آن بر نمی آید. امیدواریم با تشکیل این چنین انجمن ها بتوانیم خدماتی برای قشر ضعیف کشور انجام دهیم.
احمدی با اشاره به اینکه تخلفات بسیاری در رشته های مختلف پزشکی وجود داشته، اظهارداشت: آماری که سازمان نظام پزشکی در خصوص بیهوشی اعلام کرد مطلقا غیرقابل قبول است. امیدواریم با برگزاری این جلسات بتوان با ریشه یابی عواملی که موجب این نوع فاجعه می شود را شناسایی کنیم.
این سمینار سه روزه است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.