: استاندار کرمان از سفر رئیس جمهور به دیار کریمان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی صبح پنجشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه‌ ریزی استان کرمان گفت: حضور مدیران در جلسات شورای برنامه ریزی الزامی بوده و چنانچه مدیری چندین جلسه غیبت داشته باشد از ورود او به جلسه خودداری خواهد شد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور به زودی به استان کرمان سفر می کند که باید در ان س با ارائه آمار دقیق و نیازهای استان، اعتبارت جدید را وارد کرمان کنیم.

تشکیل ستاد تدوین پروژه‌های مهم استان کرمان

استاندار کرمان از تشکیل ستاد تدوین پروژه‌های مهم استان کرمان به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان، اذعان داشت: مدیران دستگاه های اجرایی از وزرا و معاونان آنها برای حضور در استان کرمان دعوت کرده و گزارش های استان را در اختیار آنها قرار دهند تا از این طریق بتوانیم در راستای توسعه هرچه بیشتر کرمان گام برداریم.

رزم حسینی از تمرکزگرایی دولت در بحث بودجه ریزی خبر داد و اذعان داشت: 75 درصد اعتبارات استان کرمان الزامی بوده و نمی توان در آن دخل و تصرفی انجام داد.

استاندار کرمان ادامه داد: برای مشخص شدن وضعیت درآمدها و هزینه ها باید سیستم بودجه‌ ریزی استانی در کرمان تعریف شود.

وی با انتقاد از عدم کاربردی بودن طرح های آمایشی در کرمان، افزود: لازم است برنامه آمایش این استان توسط یک شرکت خارجی تدوین شود تا نقشه راه برای مسئولان بعدی مشخص باشد.

لزوم راست آزمایی اطلاعات موجود توسط دستگاه های اجرایی

رزم حسینی با اشاره به اهمیت صحیح بودن آمار و ارقام موجود ادامه داد: باید راست آزمایی اطلاعات موجود توسط دستگاه های اجرایی موثر در برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: اگر برنامه ریزی در خصوص مصرف آب صورت گرفته بود امروز دچار چنین وضعیتی نمی شدیم و در واقع باید با برنامه ریزی و بررسی درست از بروز بحران در همه زمینه ها جلوگیری کرد.

وی گفت: با توجه به وضعیت بحرانی آب استان و هدررفت بخش عظیمی از آن در بخش کشاورزی باید از کشت های جایگزین در کرمان استفاده شود.

استاندار کرمان با تاکید بر لزوم فراهم کردن زمینه های سرمایه گذاری در همه نقاط استان کرمان ابراز داشت: در حال حاضر موافقت نامه های سرمایه گذاری متعددی با بخش خصوصی منعقد شده که بخشی از آنها در حال اجرا شدن است.

وی بر لزوم رفع موانع بر سر راه سرمایه گذاری در استان کرمان تاکید و تصریح کرد: برخی از این موافقت نامه های سرمایه گذاری در پروسه های اداری گیر کرده اند که مدیران باید برای رفع موانع در این زمینه همت گمارده و مسیر را برای سرمایه گذاری هموار کنند.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با اشاره به اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی در کرمان، یادآور شد: این طرح از پنجم مهرماه همزمان با سراسر کشور در کرمان آغاز شده است.

وی بر لزوم جمع آوری آمار و اطلاعات بر مبنای واقعیت تاکید کرد و افزود: این طرح در توسعه استان کرمان و کشور نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.