هزاد شیشه‌گران پوستری را برای روز جهانی صلح طراحی کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، این هنرمند و گرافیست در متنی که به همراه این پوستر قرار داده، نوشته است:«روز جهانی صلح همه ‌ساله در ۲۱ سپتامبر برپا می‌شود. این روز به صلح اختصاص دارد، به طور ویژه به نبود جنگ و خشونت می‌پردازد. این روز اولین بار در سال ۱۹۸۲ برپا شد و از آن زمان توسط بسیاری از کشورها، گروه‌های سیاسی، گروه‌های نظامی و افراد مختلف ادامه یافته است.

اگرچه هنوز هم در همه نقاط جهان نشانه‌های آشکاری از کاربرد خشونت و زمینه‌سازی برای جنگ و خونریزی وجود دارد و حتی بسیاری فقط از روی ریا و دروغ و مصلحت و تظاهر به صلح‌خواهی و ضدیت با جنگ می‌پردازند و می‌کوشند نیات و مقاصد جنگ‌افروزانه‌شان را در پرتو شعارهای صلح‌خواهی و ضدیت با جنگ پنهان دارند.

پوستر صلح اثر بهزاد شیشه‌گران

«هنر ضدِجنگ» و «هنر برای صلح» همواره برای ابراز مخالفت با جنگ و گاهی نیز به جای یکدیگر به کار می‌روند، اما تفاوت قابل توجهی در نحوه‌ی بیان خود دارند:«هنر ضدِجنگ»، چهره‌ی کریه جنگ را به شکلی تلخ، تند و زننده و به کمک تصاویری دهشتناک و خشونت‌بار از قتل‌عام انسان‌ها و حیوانات، تخریب و ویرانی شهرها و روستاها و آوارگی انسان‌ها و نظایر آن به نمایش می‌گذارد.

در «هنر برای صلح» هنرمند می‌کوشد برای ابراز دیدگاهش از صلح جهانی و نفی جنگ و خشونت، فضایی مثبت و خوشایند در آثارش ایجاد کند؛ به همین سبب درصدد برآمدم پوستری برای صلح و تقبیح جنگ طراحی کنم و برای انتشار در اختیار خبرگزاری دانشجویان ایران قرار دهم.»

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.