سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مراسم کلنگ زنی ساخت نخستین بیمارستان تخصصی سرطان در کشور روز یکشنبه 30 شهریور ماه در موقوفه روحانی نژاد واقع در جوار حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، «حسن ربیعی» افزود: عملیات احداث نخستین بیمارستان تخصصی سرطان در کشور به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و با مشارکت مردم، خیرین و متخصصان و با همکاری دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت هفته آینده آغاز می شود.

وی گفت: این بیمارستان با ظرفیت 500 تختخواب پیش بینی شده که در فاز اول 224 تختخواب آن به بهره برداری خواهد رسید.

سخنگوی سازمان اوقاف افزود: فاز نخست بیمارستان تخصصی سرطان در زمین موقوفه روحانی نژاد که با نیت احداث بیمارستان وقف شده، به مساحت 11 هزار متر مربع اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به واقع شدن این بیمارستان در کنار نگین شهر تهران، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: داشتن منظره بسیار مناسب از درون این بیمارستان نسبت به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بعد سلامت معنوی به عنوان یکی از ارکان چهارگانه سلامت را که از سوی سازمان جهانی بهداشت، تاکید شده را در بر خواهد داشت.

ربیعی با بیان اینکه طراحی و اجرای فاز اول این بیمارستان سه سال پیش بینی شده، افزود: در این بیمارستان تخصصی، بخش هایی مانند اورژانس، بخش جراحی سرطان، بخش داخلی، واحدهای پاراکلینیک(رادیوتراپی و...)، واحدهای کلینیک (رادیولوژی و آزمایشگاه و...)، بخش مراقبت های ویژه، بخش تسکین، بخش بستری، بخش آموزشی، فضاهای اداری و پشتیبانی و پارکینگ جانمایی شده است.

سخنگوی سازمان اوقاف از مردم، خیرین، نیکوکاران و همه مردم دعوت کرد با خریداری اوراق وقف بیمارستان تخصصی سرطان، در این امر خیر مردم دوستانه سهیم شوند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.