عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم همه دولت‌ها خدمت کرده اند و هدفشان رفع مشکلات مردم و تامین نیاز آنان بوده است ولی این مسئله در دولت‌های مختلف شدت و ضعف داشت.

به گزارش جماران، سید سعید زمانیان دهکردی در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت تشریح کرد: در دولت‌های مختلف به دلیل شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی رویکردهایی مبنای کار قرار گرفت و در پی تحقق آنها عمل شد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی دولت‌ها جنبه سیاسی، برخی جنبه فرهنگی و برخی دیگر جنبه اجتماعی قوی‌تری داشتند.

وی با اشاره‌ای به مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور تشریح کرد:با توجه به شرایط کشور دو مسئله حائز اهمیت در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی وجود دارد در حوزه فرهنگی به دلیل دغدغه‌های رهبری مبنی بر تزلزل شالوده فکری خانواده‌ها، نیاز به ورود جدی مسئولان امر در صحنه عملیات روانی، اجتماعی، فرهنگی و اجرایی کشور به شدت احساس می‌شود. حضور مسئولان در حوزه فرهنگی کم رنگ است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در حوزه اقتصادی مهم‌ترین دغدغه مردم درآمد پایین، فقدان معیشت مناسب و بیکاری جوانانشان است. مردم خواستار حل شدن بیکاری، رونق سرمایه‌گذاری، اصلاح ساختارهای اجرایی، کاهش بروکراسی اداری، تامین معیشیت و کنترل گرانی‌ها هستند.

وی افزود: مسئولان اجرایی با وجودی که زحمت می‌کشند اما این زحمات برای مردم نمودی نداشته است. این سخن به معنای کار نکردن دولتمردان نیست. دغدغه‌های مردم و رهبری باید محور اقدامات دولت‌مردان قرار گیرد.

سید سعید زمانیان دهکردی تشریح کرد: چالش‌های بخش تولید و صنعت نقدینگی، سرمایه در گردش همراهی نکردن بانک‌ها از جمله چالش‌های بخش تولید کشور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی گفت: در چهارمحال و بختیاری قطب‌های صنعتی با ۱۵ تا ۲۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند. دولت قدم‌هایی برداشته ولی هماهنگی و همراهی بین دستگاه‌های اجرایی چندان اهمیتی ندارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.