وزیر کشور گفت: وزارت کشور به هیچ وجه در مبارزه با زمین خواری خط قرمزی ندارد.

به گزارش جماران به نقل از خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران، 25 شهریور ماه در سالن جلسات وزارت کشور، جلسه‌ای با عنوان طولانی و مهم "بررسی وضعیت پدیده زمین‌خواری، تغییر غیرقانونی کاربری اراضی، ساخت و سازهای غیر مجاز و راهکارهای مقابله با آن" تشکیل شد، جلسه‌ای که در آن وزیر کشور میزبان مسئولان دستگاه‌های قضایی، نیروی انتظامی، شهرداری، وزارت مسکن و شهرسازی، سازمان جنگل‌ها و مراتع، سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی بود.

"عبدالرضا رحمانی فضلی" وزیر کشور هم درجمع خبرنگاران گزارشی از جلسه ارائه داد و از تصمیمات جدی دولت یازدهم بویژه وزارت کشور برای مبارزه با زمین‌خواری گفت: گزارش‌های ستاد مبارزه با زمین خواری، گزارش‌های جهاد کشاورزی، مسکن و شهرسازی و وزارت کشور در این جلسه نشان دهنده تصرفات غیرقانونی در زمین‌های خوب به ویژه در مناطق 3 استان شمالی(گلستان، مازندران، گیلان) تهران، البرز، اصفهان و قزوین است که موجب نگرانی زیادی شده است.

این خبرها در حالی بود که شنبه 22 شهریور در حاشیه نوزدهمین جلسه ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز استان تهران صحبت‌های معاون دادستان تهران در صدر اخبار قرار گرفت: «زمین‌خواری ۶۳۰ هکتاری در اراضی طرشت و بخشی از فرودگاه مهرآباد».

"خط قرمز مبارزه با زمین‌خواری" شد سوال خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران از وزیر کشور و از رحمانی فضلی سوال کردیم آیا مبارزه با زمین‌خواری خط قرمز دارد؟ خط قرمزی مانند "آقازاده‌ها"، دستگاه‌های نظامی و یا دستگاهی خاص، مسئولان و غیره ...؟ که رحمانی فضلی هم در پاسخ گفت: خیر اصلا، وزارت کشور به هیچ وجه در مبارزه با زمین خواری خط قرمزی ندارد.

بر اساس این گزارش شاید بتوان گفت که این بار وزارت کشور با فرد یا گروهی شوخی ندارد و می خواهد گوش زمین خوارها را در هر لباسی بپیچاند و این را بعنوان آخرین هشدار اعلام کرده است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.