رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه جایگاه بازار سرمایه راضی کننده نیست گفت: به دنبال پُررنگ تر کردن نقش بازار سرمایه در تامین مالی هستیم.

به گزارش جماران ب نقل از خبرگزاری مهر، علی صالح آبادی با بیان اینکه شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ آماده کمک به دولت هستند گفت: می توانیم این قول را به دولت بدهیم که با تعامل سازنده با یکدیگر در سال های آینده نقش بازار سرمایه در تامین مالی را پُررنگ تر از گذشته شاهد باشیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست شرکت های هلدینگ و سرمایه گذاری برتر با معاون اول رئیس جمهوری، برگزاری این نشست را نشان دهنده توجه دولت به بخش خصوصی دانست.

وی افزود: رئیس جمهوری گفته که شرکت های پیشران در اقتصاد باید نقش بیشتر در کمک به تامین مالی و خروج از رکود ایفا کنند که در این مرحله شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ به عنوان پیشران در اقتصاد ما مدنظر دولت است.

صالح آبادی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی این است که نقش بازار سرمایه در تامین مالی فعالیت های اقتصادی ارتقا یابد که این نشان از توجه دولت به بازار سرمایه و ظرفیت های آن برای خروج از رکود است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: سال گذشته 27 هزار میلیارد تومان مجموعه افزایش سرمایه ها و انتشار اوراق مشارکت و سایر اوراق بوده که اگر این عدد را با سال قبل مقایسه کنیم که حدود 12 هزار میلیارد تومان بود، بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: البته طبیعی است که ما به جایگاه بازار سرمایه راضی نیستیم و باید جایگاه بهتری برای آن ترسیم کنیم.

صالح آبادی با بیان اینکه ما به دنبال مرتفع کردن ابهامات موجود در صنایع مختلف هستیم گفت: دولت به دنبال آن است تا فضای سرمایه گذاری را برای فعالان اقتصادی شفاف کند که آنان به دور از ابهاماتی که در بخش های مختلف صنعت وجود دارد سرمایه گذاری ها را دنبال کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بازارهای سرمایه ابزارهای مختلفی طرح شده که در جهت تامین مالی می توانیم از آن استفاده کنیم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.