- یک روز بعد از ادعای الازهر مبنی بر کذب بودن سفر هیاتی با ریاست شیخ احمد کریمه به جمهوری اسلامی ایران ، اقرار کرد که هیات مذکور به ایران سفر کرده و عضویت رییس آن در شورای عالی امور اسلامی لغو خواهد شد .

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، الازهر بزرگ ترین موسسه دینی و علمی که خود را نماینده اهل تسنن می داند اعلام کرد که عضویت یکی از علمای خود در شورای عالی امور اسلامی را بعد از دیدار از حوزه های علمیه شیعی در جمهوری اسلامی ایران لغو می کند.

در هفته گذشته هیاتی از الازهر به ریاست شیخ کریمه برای بررسی امکان ایجاد روابط مشترک میان الازهر و حوزه های علمیه به ایران وارد شدند و از آنان تصاویری منتشر شد .

خبرگزاری ها تا قبل از این اعلام کرده بودند که این یک دیدار رسمی از سوی الازهر بود و کریمه از ریاست حوزه علمیه خواسته بود تا تجربه ها و فعالیت های خود را به سایر کشورهای اسلامی و عربی انتقال دهد و تنها ان ها را به داخل محدود نکند.

از سوی دیگر شیخ کریمه طرح همکاری و فعالیت مشترک میان حوزه علمیه ایران و دانشگاه الازهر در زمینه های مختلف را مطرح کرد و برگزاری کنفرانس های مشترک برای برخورد با افراطی گری اسلامی را پیشنهاد داد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.