در زمانی که عربستان پرچم مبارزه با تروریسم را به دست گرفته و در مقدمه کشورهای عربی در ائتلاف ضد تررویسم شرکت کرد، علمای سعودی آتش دشمنی و فرقه گرایی را شعله ور کرده و بسیاری از آنان منبرهای وعظ و خطابه را رها نمودند واقدام به تشویق کردن جوانان سعودی برای پیوستن به تنش های سوریه کردند.

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، ده ها تن از شیوخ دینی عربستان به جای دعوت کردن مسلمانان به شرکت در جنگ علیه رژیم صهیونیسم که جسد ملت اسلامی را نابود ساخته، هر روز بر فتاوی دعوت کننده جوانان به شرکت در جنگ سوریه می افزایند که در میان آن ها نام شیخ « عبدالله المحیسنی» بیش از سایرین به چشم می خورد.

شیخ عبدالله المحیسنی که هر چند مدت یک بار به مناطق پر تنش سوریه سفر می کند اقدام به افتتاح مرکز آموزشی برای کودکان بالای 14 سال سوریه کرده و در آن مغز کودکان را با گسترش تفکرات وهابی شست و شو می دهد و در عین حال آنان را در برنامه های آموزش نظامی برای شرکت در صف های تروریستی شرکت می دهد.

« اردوگاه محیسنی» در سوریه کودکان را به انواع مختلفی از اسلحه و همچنین اسب سواری آشنا می سازد و در پایان دوره به افرادی که در آزمون های آن موفق شوند جایزه مالی هدیه می دهد، علاوه بر آن بر روی واتس آب نیز شماره ای برای ارتباط بیشتر با اردوگاه اختصاص داده است.

جرم بزرگی که محیسنی تروریست علیه کودکان سوریه مرتکب می شود در واقع جرم علیه آینده سوریه است، کودکان این کشور به این شکل هدف قرار می گیرند و به مجرم و قاتل تبدیل می شوند .

مساله ای که بیش از همه چیز به چشم می خورد، رفت و آمدهای بی دردسر المحیسنی از عربستان به سوریه است که با وجود ممنوع الخروج بودن وی با حکم رسمی دولتی، اما به راحتی تردد می کند و این نشان می دهد که میان علمای سعودی و دولت عربستان هماهنگی کامل وجود دارد .

شیوخی همچون « شیخ عثمان ال نازح»، شیخ « خالد الماص» و شیخ « ابوسفیان السلمی» از دیگر روحانیون سعودی هستند که با داعش بیعت کرده و به کار شست و شوی مغزی کودکان و جوانان سوریه برای پیوستن به صف های تروریست ها مشغول هستند آنان تلاش می کنند تا با ساخت مدارس و اردوگاه های مختلف؛ نسل جدیدی از جوانان سوری را پرورش دهند

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.