معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور ایجاد و افزایش فضای آرامش و امنیت در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور را از دستاوردهای دولت یازدهم طی یک سال گذشته دانست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، دکتر ˈکریم نجفی برزگرˈ عصر چهارشنبه در نشستی خبری در مشهد افزود: این امور از ضروری ترین اقدامات برای تحصیل و تدریس دانشجویان و اساتید دانشگاهها است که با اهتمام دولت یازدهم طی این مدت شاهد توسعه کمی و کیفی آنها بوده ایم.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید به نوعی امید را دوباره در دل مردم، جوانان و دانشگاهیان زنده کرد.

معاون دانشگاه پیام نور گفت: بر خلاف برخی مسایل مطرح شده مشکلات خاصی در زمینه مسایل فرهنگی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور وجود ندارد.

وی افزود: اکنون دانشجویان دانشگاهها در فعالیت های علمی، تحقیقاتی، فناوری و فرهنگی حضور تاثیرگذاری دارند که از جمله آنها می توان به اقدامات واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور در سراسر کشور اشاره کرد.

نجفی اضافه کرد:اکنون بخش اعظم دانشجویان واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور اهتمام خاصی به حفظ حجاب، فعالیت های ارزشی و فعالیت های قرآنی دارند که این خود از نقاط قوت بخش علمی و آموزشی محسوب می شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که دشمنان با انواع هجمه های مختلف به خصوص تهاجم فرهنگی در صدد ضربه زدن به فرهنگ و اعتقادات مردم و جوانان هستند و به طبع ممکن است برخی مشکلات و نارسایی ها در برخی جاها وجود داشته باشد نباید با بزرگ کردن این نارسایی های جزیی زمینه سوء استفاده معاندان و عوامل آنها را در خارج کشور فراهم کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: اگر تعداد محدودی از دانشجویان دانشگاهها در زمینه حجاب ضعف دارند نباید آن را به همه دانشجویان تعمیم داد.

وی در ادامه گسترش کرسی های آزاد اندیشی را رویکرد مهم مراکز و واحدهای دانشگاه پیام در سطح کشور ذکر و بیان کرد: بدین منظور مهر ماه آتی سامانه ای در تمامی این مراکز راه اندازی می شود که دانشجویان و اساتید آنها با بهره گیری از امکاناتی نظیر ویدیوکنفرانس و فضای مجازی حتی در منزل می توانند از مباحث مطرح شده در کرسی های آزاداندیشی استفاده کنند.

او با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: باید با رفع مشکلات موجود و برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از نقطه نظرات و انتقادات دانشجویان برای توسعه کمی و کیفی کشور بهره گرفت و فضای رشد و بالندگی را در این مراکز افزایش داد.

معاون دانشگاه پیام نور گفت: تمرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور همواره بر تبیین منویات و خط مشی رهبر معظم انقلاب و به خصوص در محورهای شعار و نامگذاری سال ها استوار است و امسال که به عنوان ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ نامگذاری شده سعی می شود بررسی نقش مراکز آموزش عالی در تحقق این محورها وجه قالب فعالیتهای ما قرار گیرد.

یک میلیون نفر دانشجو و چهار هزار استاد و عضو هیات علمی در 520 مرکز و واحد دانشگاه پیام نور در سطح کشور شاغل به تحصیل و تدریس هستند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.