صهیونیستها به ویژه اعضای کابینه امنیتی در قبال توافق آتش بس برقرار شده با غزه، دچار اختلاف و دو دستگی شده اند.

به گزارش جماران ، واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الحره، تعدادی از اعضای کابینه امنیتی اسرائیل از جمله لیبرمن وزیر خارجه با توافق آتش بس اعلام شده در غزه مخالفت کردند، این در حالی است که برخی از آنها هم از آن ابراز رضایت کردند.

در این زمینه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر دستیابی به این توافق را به اطلاع اعضای کابینه امنیتی رسانید بدون آن که درباره این مسئله رای گیری شود.

بنا بر این گزارش، تعدادی از اعضای کابینه امنیتی از جمله آویگدور لیبرمن وزیر خارجه و نفتالی بنت وزیر اقتصاد، مخالفت خود را با این توافق اعلام کردند.

برخی شهروندان هم ضمن مخالفت با این توافق، دولت را به خاطر پذیرش این آتش بس به باد انتقاد گرفتند.

این در حالی است که برخی دیگر از اسرائیلی ها از توافق کنونی استقبال کردند .

اعتراف صهیونیست ها به ناتوانی در برابر مقاومت

ارتش رژیم صهیونیستی پس از ۵۰ روز تجاوز به غزه به عجز و ناتوانی در برابر موشکهای مقاومت فلسطین به ویژه خمپاره های برد کوتاه فلسطینیان اعتراف کرد.

خبرگزاری فلسطین الیوم گزارش داد، شماری از فرماندهان ارتش اسرائیل به ناتوانی ارتش این رژیم در مقابله با موشکها و خمپاره های مقاومت فلسطین اعتراف کردند و طبق گزارش پایگاه اینترتی اسرائیلی والا ، نیروی مقاومت فلسطین در غزه از نقطه ضعف به نقطه قوت در این منطقه تبدیل شده است به طوری که این خمپاره ها سلاحی فعال در برابر گنبد آهنین اسرائیل تبدیل شده اند .

مطبوعات اسرائیلی نیز اخیرا فاش کردند 20 نظامی اذعان کرده اند با حملات خمپاره ای نیروهای مقاومت ، اسرائیل به قتلگاه آنان تبدیل شده است.

وزارت امنیت رژیم صهبونیستی رسما تخلیه اعضای 400 خانواده اسرائیلی شهرک های نزدیک غزه را آغاز کرده است.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل : قدرت موشکی حماس بسیار بالا است

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت: جنبش حماس همچنان ازتوان بسیار بالایی برای حملات موشکی به مناطق مختلف اسرائیل برخوردار است .

اسحاق آهارونوویچ روز چهارشنبه تصریح کرد: ارتش در این مدت باید تاسیسات زیر بنایی غزه را هدف قرار می داد.

وی تاکید کرد اسرائیل همه تلاش خود را برای جلوگیری از حملات موشکی فعالان فلسطینی از غزه به کار خواهد گرفت.

افزایش انتقاد مقامات صهیونیست از نتانیاهو به علت شکست در جنگ غزه

با پایان جنگ در نوار غزه انتقادها از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل شدت گرفته است، او به شکست اسرائیل در جنگ و حتی به فروپاشی داخلی اسرائیل متهم است.

الان زهاوا گالئون رئیس حزب میرتس معتقد است نتانیاهو در عملیات صخره سخت ( نام تهاجم نظامی اخیر اسرائیل علیه نوار غزه) شکست سختی را متحمل شده است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت نیز به نقل از عوزی لاندائو از وزرای کابینه نتانیاهو نوشت:« احساس بدی دارم، باید درباره جنگ و دلایل شکست ما در آن تحقیق و بررسی شود.»

عاموس هرئیل تحلیلگر روزنامه هاآرتص می گوید:« وقتی روز گذشته خبر توقف آتش بس را شنیدم شاهد واکنش هایی بودم که بیانگر نارضایتی همه جناحها در داخل است، این واکنش ها در شرایطی است که افکار عمومی داخل اسرائیل نیز نشان داده است از نتیجه جنگ با نوار غزه ناامید است.»

شبکه دوم تلویزیون اسرائیل نیز اعلام کرد : نتانیاهو پس از جنگ با نوار غزه و با توجه به محقق نشدن اهداف مورد نظرش، آینده سیاسی خود را برای همیشه از دست داده است.

هم زمان تحلیلگران اسرائیلی این سئوال را مطرح می کنند که آیا اسرائیل چیزی از جنگ به دست آورده یا آنکه فقط امتیاز داده است؟ از نگاه این افراد پس از آنکه کابینه امنیتی به پذیرش آتش بس رای داد، نتانیاهو از مهلکه گریخت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.