سازمان ثبت احوال کشور: جریمه ثبت ۱۰روزه ثبت ولادت و ۱۵ روزه ثبت فوت بعد از مهلت قانونی تا یک ماه ۱۰۰ هزار ریال، یک تا سه ماه ۱۵۰ هزار ریال سه تا شش ماه ۲۵۰ هزار ریال و شش ماه و بعد از آن ۵۰۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.

به گزارش جماران ، واحد مرکزی خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه برای افرادی که خارج از مهلت‌های قانونی مقرر وقایع ولادت و وفات را اعلام میکنند هزینه مازاد تعیین شده است ، تصریح کرد: جریمه ثبت ولادت و فوت بعد از مهلت قانونی تا یک ماه 100 هزار ریال ، یک تا سه ماه 150 هزار ریال سه تا شش ماه 250 هزار ریال و شش ماه و بعد از آن 500 هزار ریال در نظر گرفته شده است.

کرمی با بیان اینکه در سالهای قبل نیز چندین جلسه در این زمینه برگزار شده بود، گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد، آسیب شناسی‌ و ابلاغ های صورت گرفته ثبت واقعه ولادت به 97.5 درصد و وفات به 96 درصد در مهلت قانونی رسیده است.

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در قانون ثبت ولادت باید در مهلت 15 روزه‌ پس از واقعه صورت گیرد ، گفت: 97.5 درصد ولادت های کل کشور در مهلت قانونی ثبت می‌شود.

محسن کرمی با بیان اینکه استانهایی هستند که 99.9 درصد ولادت در آنها در مهلت قانونی ثبت شده است ، اظهار داشت: با برگزاری جلسات مدون وشناسایی مشکلات پیشرو در این زمینه و الگو برداری از استانهای موفق و تعمیم آن به سایر استانها در صدد رساندن این آمار به بالای 98 درصد در کل کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این ستاد پنج عامل ولادت، وفات، فوت، ازدواج و مهاجرت دنبال می‌شود ، تاکید کرد: ثبت مهاجرت کاربردهای زیادی به خصوص در موضوع انتخابات به ویژه انتخابات شهر و روستا دارد و با دادن این آمار به مسئولان ، هر شخص فقط به نامزذ مورد نظر شهر خود می‌تواند رای دهد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.