گروهک تروریستی داعش برای آزادی سومین گروگان آمریکایی که یک زن است، مبلغ ۶ میلیون و ششصد هزار دلارتعیین کرد. داعش همچنین تهدید کرد از امروز کشتن حدود ۳۶ گروگان نیروی ارتش و امنیتی لبنان را شروع وهر سه روز، یک تن را سر می برد.

به گزارش جماران ، پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل ازشبکه خبری روسی "راشاتودی"، گروهک تروریستی داعش برای آزادی سومین گروگان آمریکایی که یک زن است، مبلغ 6میلیون و ششصد هزار دلارتعیین و رهایی یکی اززندانیان زن در آمریکا را مطالبه کرد.

این گروگان زن آمریکایی 26 ساله و از کارکنان نهادهای خیریه فعال در سوریه است، که سال گذشته در این کشور ربوده شد.

براساس این گزارش، تروریست های داعش در قبال آزادی این گروگان، علاوه بر مطالبه پول، خواستار آزادی "عافیه صدیقی " از زندان آمریکا شدند، که سال 2010 به خاطر حمله به مقام های آمریکایی در افغانستان محکوم شد.

نیروهای داعش در اقدامی که مناقشاتی را از جمله در خصوص زمان و مکان حقیقی آن به همراه داشته است، اخیرا تصاویری را درباره گردن زدن یک خبرنگار آمریکایی در عراق منتشر و تهدید کردند، در صورت حمله نیروهای

آمریکایی، دومین گروگان خود را نیز به قتل می رسانند.

ادامه سر بریدن های داعش

گروه های ترویستی تکفیری از جمله داعش که مدت 24 روزاست، حدود 36 نیروی ارتش و امنیتی لبنان را از منطقه عرسال این کشورربوده و به گروگان گرفته اند، تهدید کرده اند که از امروز کشتن این نیروها را شروع وهر سه روز، یک تن را سر می برند.

بر اساس این گزارش، ناظران معتقدند که این تصمیم وحشتناک گروه های تروریستی تکفیری درحالی اتخاذ شده است که تمام ترفند های آنها از جمله انتشارفیلم های درخواست نظامیان ربوده شده لبنانی به ویژه خروج حزب الله از سوریه و شورش مردم علیه آن، نتیجه نداشت و این اقدام تنها به تقویت مواضع و رویکردهای حزب الله و منسجم تر شدن مردم و همه گروه های سیاسی لبنان درمقابله با آنها منجر شده است.

عکس ها متعلق به "زیادعمر"و "حسین عمار" دو نظامی لبنانی هستند که گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره آنها را ربوده، به گروگان گرفته و تهدید به قتل کرده اند.

این گزارش می افزاید: روزنامه لبنانی الاخبار، در شماره امروز(چهارشنبه ) خود خاطرنشان کرد، وزارت کشور لبنان، تحقق مطالبات گروه های تروریستی تکفیری را غیرعملی و نشدنی خوانده است و منابع رسمی لبنانی هم تاکید کرده اند: اگر دولت کوتاه بیاید و به این درخواست ها پاسخ مثبت دهد، راه برای شروع این گونه اقدامات و گروگانگیری توسط باندهای تروریستی و تبهکاری برای دستیابی به مطالبات خود باز می شود.

آزادی یک لبنانی برابر 10داعشی

منابع آگاه گفته اند، گروه تروریستی تکفیری داعش در ازای آزاد کردن یک نظامی و یا نیروی امنیتی ربوده شده لبنانی، خواستار آزادی 10تروریست تکفیری شده است که اکنون در زندان رومیه لبنان به سر می برند.

این روزنامه لبنانی به نقل از منابع مرتبط با گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره هم نوشت: این گروه از رکود مذاکرات و بی تحرکی دولت لبنان و مخالفت با مبادله نظامیان ربوده شده با زندانیان رومیه خسته وعصبانی شده و ممکن است به زودی دست به اقداماتی خطرناک بزنند.

منابع آگاه گفته اند، ربایندگان نظامیان و نیروهای امنیتی لبنان خواستار آزادی 1500عنصر تروریستی تکفیری نزد ارتش سوریه و40 زندانی عرب و لبنانی موجود در زندان های لبنان شده اند.

الاخبار خاطرنشان کرد که طرف سوری اعلام کرده است، در مقابل آزادی این زندانیان، گروه های مسلح باید اسیران و ربوده شدگان سوری را رها کنند و طرف مذاکره کننده، دولت لبنان باشد. اما منابعی در وزارت کشورلبنان، این اطلاعات را نادرست خوانده و گفته اند، ژنرال ابراهیم تاکنون چنین نامه ای را از دمشق دریافت نکرده است.

اعلام موجودیت جبهه های نوظهور علیه داعش

گروه های مخالف داعش، نبرد جدیدی را در شمال حلب با عنوان «نهروان الشام» آغاز کرده اند و مدعی شده اند، برخی مناطق و روستاها را از تسلط داعش خارج کرده اند.

برابراین گزارش به نقل ازشبکه العالم، مخالفان مسلح در صفحه ای با عنوان این عملیات (نهروان الشام) در شبکه های اجتماعی، از هلاکت 43 تن از اعضای داعش در شمال حلب خبر دادند. به گفته این گروه، چند تن از این افراد آمریکایی بوده اند. همچنین سه تن از اعضای داعش به اسارت این گروه درآمده اند.

داعش نیز در صفحات خود در شبکه های اجتماعی، تهدید کرده که همه اعضای گروه نهروان الشام را خواهد کشت. این گروه مخالف نظام سوریه است و داعش را هم خوارج می نامد.

به گفته شاهدان، در مناطق مرزی ترکیه و سوریه، درگیری دو طرف بسیار شدید است.

دو روز پیش دیده بان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان اعلام کرد، داعش از شمال استان حمص خارج شده وتروریست های جبهه النصره این اماکن را به اشغال خود درآورده اند.

نهروان الشام هدف خود را از این مبارزه، پاکسازی شمال و شرق حلب اعلام کرده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.