وزیر کشور گفت: با توجه به ظرفیت و توانمندی مناطق مختلف کشور باید کاری کنیم که توسعه متوازن و متعادل در کشور رواج یابد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ˈعبدالرضا رحمانی فضلیˈ عصر چهارشنبه در آیین افتتاح رسمی فرودگاه جیرفت با تاکید بر این که همه مناطق کشور باید به یک اندازه رشد کنند، افزود: نبود توازن و تعادل یکی از مشکلاتی است که در کشور با آن مواجه هستیم.

وی با اشاره به آغاز بهره برداری از فرودگاه جیرفت در جنوب کرمان اظهار داشت: ایجاد چنین فرودگاه هایی بسیار خوب است و امیدواریم در آینده با حجم بیشتری فعالیت کند زیرا این فرودگاه می تواند فاصله ها را کم، ارتباطات را نزدیک و فرهنگ ها را بیشتر در هم ممزوج کند.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: چنین امکانات زیربنایی از نظر اقتصادی امکان توسعه را راحت تر فراهم می کند و با توجه به تنوع و تعدد محصولات کشاورزی جنوب کرمان، این منطقه می تواند تامین کننده اصلی بازارهای بزرگ شهرهای کشور باشد.

رحمانی فضلی با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای دولت افزود: ایشان در این دیدار بار دیگر بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و در این زمینه به ظرفیت های داخلی کشور توجه و تاکید داشتند.

وزیر کشور همچنین با گرامیداشت هفته دولت گفت: یاد شهدای این ایام بویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم و امیدواریم که خدا توفیق دهد رهرو خوبی برای شهدا باشیم.

رحمانی فضلی با ابلاغ سلان گرم رییس جمهوری به مردم این منطقه ابراز امیدواری کرد که دولت یازدهم گام های خوبی برای توسعه جنوب کرمان بردارد.* بهره برداری از فرودگاه جیرفت

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان در این مراسم گفت: اجرای طرح توسعه عوامل پروازی فرودگاه جیرفت از اسفند سال 86 آغاز شد و بر اساس آن طول باند این فرودگاه از دو هزار و 200 متر به سه هزار و 400 متر و عرض آن از 30 متر به 60 متر افزایش یافت.

ˈمحمد نخعیˈ افزود: اعتبار اولیه برای اجرای این طرح 90 میلیارد ریال بود که با توجه به طولانی شدن روند عملیات اجرایی، این اعتبار افزایش یافت.

نخعی گفت: بیشترین فعالیت اجرایی این طرح در پنج ماه گذشته صورت گرفت که علاوه بر طرح توسعه عوامل پروازی، ساختمان اداری این فرودگاه با 160 متر مربع نیز احداث شد.

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان افزود: احداث پارکینگ هواپیما، بهسازی ساختمان ایمنی زمینی، بهسازی ورودی فرودگاه و سایر فعالیت های رفاهی از دیگر اقداماتی است که در این فرودگاه انجام شده است.

وی بیان کرد: با وجود تنگناهای شدید مالی به همت استاندار کرمان، وزیر راه و شهرسازی، مجمع نمایندگان استان، رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور، فرماندار، شهردار و سایر مسوولان این طرح که سرآغاز یک تحول اقتصادی است، به سرانجام رسید.

نخعی گفت: فرودگاه جیرفت به عنوان یکی از ارکان زیرساختی در شکوفایی اقتصادی منطقه نقش موثری دارد.

وزیر کشور امروز برای انجام سفری دو روزه وارد استان کرمان شد؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در سفر به جیرفت قرار است در نشست شورای اداری مشترک شهرستان های جنوبی استان کرمان شرکت کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.