- «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پیروزی ملت فلسطین و رزمندگان مقاومت اسلامی را در نبرد اخیر غزه در مقابل رژیم صهیونیستی تبریک گفت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، در پیام تبریک رییس مجلس شورای اسلامی به خالد مشعل آمده است: خرسندم پیروزی بزرگ ملت عزیز فلسطین و رزمندگان مقاومت اسلامی را در نبرد اخیر غزه به جنابعالی و همه مردان مومن و مجاهد مقاوت اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت گویم.

لاریجانی با اشاره به حوادث اخیر غزه اظهار داشت: حوادث غم انگیز اخیر غزه که منجر به شهادت بیش از دو هزار نفر از کودکان و زنان و سالخوردگان بی دفاع و مظلوم شد، یک نسل کشی آشکار و فاجعه عظیم انسانی و نقطه عطفی در تاریخ خونبار فلطین عزیز است.

وی اتفاقات روزهای گذشته در غزه مظلوم را بارزترین شکل نقض حقوق بشر و یادآور قتل عام های صبرا و شتیلا عنوان وتصریح کرد: بی تردید روزی عاملان این جنایات به محاکمه کشیده خواهند شد.

رییس مجلس گفت: مقاومت و پایداری مردان و زنان فلسطینی، سرانجام دشمن را به پذیرش شرایط مقاومت اسلامی وادار کرد و نشان داد ایستادگی و مبارزه تنها راه آزادی سرزمینهای اشغالی و احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین است.

لاریجانی در بخش دیگری از این پیام تبریک آورده است: مایلم بار دیگر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران را از مردم عزیز فلسطین به ویژه مقاومت اسلامی در مسیر مبارزه با رژیم اشغالگر و آزادی کل سرزمینهای فلسطین اشغالی از بحر تا نهر را مورد تاکید قرار دهم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.