سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی اظهار داشته که وضع حقوق بشر در آمریکا به قدری وخیم است که این کشور اجازه ندارد در مورد اجرای حقوق بشر در سایر کشورها قضاوت کند.

به گزارش جماران به نقل از مهر، کره شمالی ضمن انتقاد شدید از عملکرد پلیس آمریکا در برخورد با معترضین به قتل «مایکل براون» در میسوری، آمریکا را قبرستان حقوق بشر خواند و اظهار کرد که آمریکا بهتر است به جای انتقاد از وضعیت حقوق بشر در سایر کشورها سعی کند در کشور خود به حقوق بشر احترام بگذارد.

کره شمالی یکی از کشورهاییست که آمریکا به طور مرتب آن را محکوم به نقض حقوق بشر می‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی گفته است که آمریکا به بدترین شکل حقوق بشر را نقض می‌کند. تبعیض نژادی و تحقیر مردم به خاطر نژاد متفاوت آنها امنیت جانی آنها را در آمریکا در معرض خطر قرار داده است.

به گفته این مقام کره شمالی آمریکا نباید راه حل را در سرکوب معترضان جستجو کند، بلکه باید تلاش کند به درک واقعی از مفهوم حقوق بشر برسد.

عملکرد پلیس آمریکا در شلیک به نوجوان سیاه‌پوست غیر مسلح در فرگوسن و سرکوب معترضان به رفتار پلیس، منجر به انتقادات گسترده‌ای در سراسر جهان شده است.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.