«حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه که به عربستان سعودی سفر کرده است، در جده با «ایاد امین مدنی» دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی دیدار و درباره مسایل جهان اسلام و خطر تشدید افراط گرایی و حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین گفت و گو کردند.

به گزارش جماران، ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در این دیدار پیرامون مسائل جهان اسلام و تهدیدات و چالش هایی که امت اسلامی در حال حاضر با آن روبرو است از جمله خطر تشدید افراط گرایی و حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین در غزه، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ایاد مدنی از مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در تلاش های سازمان همکاریهای اسلامی برای رایزنی برای حل مشکلات جهان اسلام تشکر و قدردانی کرد.

طرفین بر ضرورت حفظ وحدت بین مسلمانان برای مقابله با تفرقه افکنی و ارتباط مستمر و ادامه رایزنی های فیمابین برای خنثی کردن توطئه های دشمنان علیه جهان اسلام تاکید کردند.

در این دیدار،صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان، دهقانی نماینده دائم و سفیر کشورمان نزد سازمان همکاری های اسلامی و سرپرست سرکنسولگری ایران در جده و عمرانی رئیس اداره خلیج فارس نیز حضور داشتند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.