یک مقام ارشد جبهه ملی آزادیبخش مورو (ام.ان.ال.اف) از امکان جذب نیرو توسط گروه تروریستی و تکفیری داعش در میندانائو در جنوب فیلیپین خبر داد و گفت این موضوع با فعالیت های گروه های شبه نظامی محلی مانند گروه تروریستی ابوسیاف و برخی جنگجویان بانگسامارو در تضاد نیست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، روزنامه ˈفیل استارˈ فیلیپین روز چهارشنبه به نقل از ˈحبیب مجحب هاشمˈ رییس شورای فرماندهی جبهه ملی آزادیبخش مورو، نوشت: گزارش هایی از حضور چند مبلغ داعش به منظور به خدمت گرفتن نیرو برای گروه تروریستی داعش دریافت شده است.

وی که خبر جذب نیرو برای گروه تروریستی داعش را نه تکذیب و نه تایید می کرد، گفت که احتمال چنین اقدامی وجود دارد.

هاشم خاطرنشان کرد که شرایط میندانائو در فیلیپین ممکن است برخی از افراط گرایان را به سوی گروه تروریستی داعش که مدعی تشکیل خلافت اسلامی است، سوق دهد.

وی خواستار حل مساله گروه تروریستی ابوسیاف و دیگر گروه های تندرو این کشور توسط دولت فیلیپین شد.

ارتش فیلیپین تاکنون موضع خاصی در مقابل برخی گزارش ها که نشان می دهد افراطیون این کشور از داعش حمایت می کنند و یا خواستار پیوستن به این گروه تروریستی هستند، نشان نداده است.

ˈروستیکو گوریروˈ فرمانده نظامی میندانائو غربی گفت که تاکنون گزارشی در مورد فعالیت های تروریست های داعش در منطقه دریافت نکرده است.

روستیکو گفت که ما نمی خواهیم رسانه ها به این گونه اخبار توجه کنند، زیرا تروریست ها خواستار توجه رسانه ها و ایجاد ترس هستند.

ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نشان می دهد که گروه تروریستی ابوسیاف که در جنوب فیلیپین فعال است و اعضای این گروه حمایت خود را از گروه تروریستی داعش اعلام کرده اند.

مقامات امنیتی فیلیپین اعلام کردند که گزارش های مربوط به فعالیت گروه تروریستی داعش در حال بررسی است تا از صحت آنها اطمینان قطعی حاصل شود تا بتوان با این قبیل فعالیت ها مقابله کرد.

براساس برخی گزارش ها حدود 100 فیلیپینی با سفر به عراق تحت آموزش های گروه تروریستی داعش قرار گرفته اند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.