فرماندار تبریز از کاهش ورود گردشگران سلامت به این شهر خبر داد و گفت: این کاهش با چنین سرعت بالایی قطعا دلایل محلی دارد و نشان می‌دهد در بخش‌هایی نقص داریم که باید این مشکلات را رفع کنیم.

به گزارش جماران به نقل از فارس، رحیم شهرتی‌فر دیروز در نشست کمیته گردشگری در فرمانداری تبریز با اشاره به مسئله کاهش ورود گردشگران سلامت از کشور آذربایجان به تبریز اظهار کرد: برخی مشکلات داخلی برای گردشگران منجر به از دست رفتن این فرصت طلایی شده است.

به گفته شهرتی‌فر، هدف از تشکیل کمیته گردشگری ایفای نقش نظارتی و هماهنگی است و نه ورود به مباحث اجرایی.فرماندار تبریز با اشاره به ظرفیت‌های گسترده این شهر برای جذب گردشگران داخلی و خارجی افزود: میزبانی از 2 هزار نفر گردشگر در تبریز در مقایسه با ظرفیت‌های موجود عدد چشمگیری نیست و برای درک درست این مساله می‌توان به آمار خروج گردشگران از تبریز نگاه کرد.

شهرتی‌فر با بیان اینکه در ایام نوروز بالغ بر 33 درصد از تبریزی‌ها به سفر می‌روند به آمار مسافرت‌های خارجی شهروندان تبریزی نیز اشاره کرد و گفت: تنها طی 15 روز گذشته 35 هزار نفر از فرودگاه تبریز به ترکیه سفر کرده‌اند.

فرماندار تبریز به افزایش ورود گردشگران به این شهر نیز اشاره‌ای داشت و در تحلیل این افزایش آمار گفت: رویدادهایی مانند برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی، جشنواره‌های شعر و تئاتر و... منجر به معرفی بیش از پیش ظرفیت‌های گردشگری تبریز شده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توسعه فرهنگ میزبانی در میان تبریزی‌ها اشاره‌ای داشت و تاکید کرد: برخی برخورد‌های غلط با گردشگران می‌تواند خاطره تلخی از سفر را در اذهان مسافران به‌جای بگذارد و این موارد می‌تواند با فرهنگ‌سازی اصلاح شود.شهرتی‌فر در پایان یادآور شد: مطبوعات محلی و رسانه‌ها باید به طور هنرمندانه‌ای در این زمینه ورود کرده و حسن‌های ورود گردشگر سلامت به استان را توضیح داده و از طرفی هم نواقص این امر را به ما آموزش دهند.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.