دو مقام آمریکایی به شبکه خبری سی ان ان گفتند که یک آمریکایی به نام ˈداگلاس مک کینˈ که در کنار نیروهای گروه تروریستی داعش در سوریه می جنگید ، اوایل این هفته در سوریه کشته شد.

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، کن مک کینˈعموی این تروریست آمریکایی گفت برادرزاده اش برای نبرد در کنار داعش به سوریه رفته بود و وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه کشته شدن او را به خانواده اش اطلاع داد.

عموی این تروریست آمریکایی مدعی شد: داگلاس چندسال پیش به دین اسلام گرویده بود اما در تور گروههای تروریستی که با نام اسلام فعالیت می کنند گرفتار شد.

یک مقام آمریکایی گفت:ماموران تحقیق ضدتروریستی آمریکا برای مدتی پیش از مرگ داگلاس مک کین فعالیت های او را زیر نظر داشتند .

خبر کشته شدن ترویست آمریکایی در سوریه در حالی منتشر می شود که ˈکریستین امانپورˈ خبرنگار ارشد سی ان ان نیز در گزارشی گفت مقامات غربی بسیار نگران بازگشت تروریست های غربی از عراق و سوریه به موطن خود و اجرای حملات تروریستی در کشورهای خود هستند.

وی گفت که در حدود 500 تروریست انگلیسی و در مجموع حدود 3 هزار تروریست غربی سرگرم نبرد در عراق و سوریه هستند.

همچنین العربیه آورده است :دو منبع در دولت آمریکا گفتند که داگلاس از راه ترکیه وارد سوریه شد و به گروه تروریستی داعش پیوست. یکی از این منابع نیز گفت که محققان در اداره مبارزه با تروریسم ایالات متحده آمریکا، هفته گذشته پیش از کشته شدن داگلاس، درباره او تحقیق می کردند.

در همین حال منابعی در اتاق فرماندهی عملیات گروه مسلح «اهل الشام» خبر دادند که نیروهای این گروه، موفق شدند روستاهای «العادیه، الظاهریه، السید علی و الحصیه» را از کنترل داعش باز پس گیرند.

بنا بر این گزارش، در این عملیات، دستکم 43 تن از شبه نظامیان داعش کشته شدند که برخی از آن ها آمریکایی بودند. همچنین سه تن از اعضای این گروه دستگیر شدند.

گروه «اهل الشام» از گروه های مسلح مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است.

گروه داعش از دو ماه پیش، پس از تصرف مناطق وسیعی از شمال عراق، در مناطق تحت تصرف خود در این کشور و سوریه، مدعی خلافت اسلامی شده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.