وزارت حقوق بشر عراق، اقدام تروریست‌های تکفیری گروه داعش را موسوم به «جهاد نکاح»، «تجاوز» خواند و آن را محکوم کرد. تروریست‌های تکفیری با هدف هماهنگی ازدواج بین زنان و اعضای گروهک داعش در عراق و سوری، مکانی را با عنوان «دفتر ازدواج» تاسیس کرده اند

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تکفیری‌ها در شهر موصل عراق از شهروندان خواسته‌اند اطلاعات شخصی از زنان مجرد و بیوه فراهم کنند تا داعشی ها، به سراغ آنها بروند.
بیانیه دعوت زنان موصل برای جهاد نکاح

کامل امین، از وزارت حقوق بشر عراق می گوید: «از نظر ما مجبور ساختن زنان برای ازدواج با داعش، نوعی تجاوز است. خانواده‌های بسیاری در موصل پس از آنکه با درخواست تکفیری‌ها برای ارائه نام دخترانشان رو به رو شدند، از این شهر گریختند.»

گفته می‌ شود تاسیس این به اصطلاح دفتر ازدواج، تلاش داعشی های تکفیری برای سازماندهی و اعزام زنان به جبهه‌ ی جنگ است تا در آنجا به عنوان برده‌های جنسی مورد استفاده قرار بگیرند.
زنان عرب در کنار لباس عروس
امین افزود: «از آنجا که طرز تفکر داعش کاملا مشهود است، این اقدام آنها ما را شگفت‌ زده نکرد. این گروه سعی دارد به واسطه فتوا شبه‌ نظامیان را جذب کند و جهاد نکاح نیز وسیله‌ای برای جذب افراد به این گروهک به شمار می رود.

تروریست های داعش از ساکنان شهر موصل در شمال عراق خواسته اند زنان خود را به شبه‌ نظامیان تکفیری عرضه کنند.

داعشی ها عراقی‌ها را تهدید کردند که چنانچه خواسته‌شان را عملی نکنند با پیامدهای آن رو به رو خواهند شد. آنها در سوریه و عراق آشکارا حقوق بشر را نقض کرده‌اند و دست به جنایات جنگی همچون تجاوز، اعدام بدون محاکمه، ربودن افراد و قتل‌ عام زده‌اند.

گروهک داعش به علت توهین به مقدسات و شعائر مذهبی نیز با انتقاد رو به رو شده است. بر پایه گزارش‌ها، این گروه تروریستی با سازمان جاسوسی عربستان سعودی ارتباط دارد و رژیم صهیونیستی آن را به طور غیرمستقیم حمایت و تغذیه می کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.