سازمان امنیت عمومی رژیم صهیونیستی (شاباک) اعلام کرد: شاخه نظامی جنبش حماس از طریق یک شهر زیرزمینی با ارتش اسرائیل در حال جنگ است و یگانهایی در اختیار دارد که در سطح بسیار عالی آموزش دیده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از «انتخاب»، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: « سازمانهای امنیتی اسرائیلی معتقدند جنبش حماس به دنبال به اسارت در آوردن یک نظامی اسرائیلی یا به دست آوردن جسد یک نظامی اسرائیلی است تا در آینده درباره تبادل اسیران گفتگو کند.»

بر اساس تحقیقاتی که شاباک انجام داده است، حماس برای این نبرد به خوبی آماده شده بود و یک « شهر زیرزمینی » را که در زیر غزه ایجاد کرده مجهز کرده و یگانهای ویژه ای تشکیل داده است که در سطوح عالی و در خارج از نوار غزه آموزش دیده اند.

شاباک مدعی شد: تحقیقات نشان می دهد حماس در تجهیز قدرت نظامی خود گام بسیار بلندی برداشته و در مقابل اسرائیل منضبط عمل می کند.

سامی ترجمان فرمانده نظامی اسرائیل در منطقه جنوب نیز ادعا کرد: نیروهای اسرائیلی توانسته‌اند دهها جنگجوی حماس را بکشند و دهها نفر دیگر را بازداشت کنند و صدها موضع سر‌ّی را گلوله باران کنند.

ترجمان گفت :«‌صحبت از یک چالش مهندسی بزرگ است حماس توانسته است ظرف چهار ساله گذشته تونلها را توسعه دهد، ارتش برای نابودی این تونلها تلاش می کند.»

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.