دست این رهبران و آمریکا در طول چندین دهه در یک کاسه است در میان کشورهای عربی حداقل یک راهپیمائی باشکوه برگزار نشد تا در برابر پرودگار که سوال خواهد کرد « به کدامین گناه کشته شدند» اعلام برائت کنند.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه «القدس العربی»، چاپ لندن، در مطلبی تحت عنوان «سیسی، اسرائیل را دشمن نمی داند» به قلم حسام عبد البصیر، نوشت: روز به روز "مردان مقاومت فلسطین" ثابت می کنند که آنها مردان الهی هستند و پروردگار آنها را برای ماموریت «محو» اسرائیل برگزیده است.

نویسنده با اشاره به اینکه اکنون رژیم صهیونیستی برای گل ها و پرندگان هم خطر محسوب می شود، می افزاید: مردم فلسطین اکنون فقط با شدیدترین اشغالگری که بشریت از زمان خلقت آن را دیده است، رو به رو نیستند؛ بلکه این مردم، با یک مشت رهبر عربی ترسو هم رو به رو هستند.

نویسنده با تاکید بر اینکه دست این رهبران و آمریکا در طول چندین دهه در یک کاسه بوده است، از مواضع مردم کشورهای عربی هم انتقاد می کند و می افزاید: در میان این کشورها، یک راهپیمائی باشکوه برگزار نشد تا دست کم، در برابر پرودگار که سوال خواهد کرد « به کدامین گناه کشته شدند» اعلام برائت (از جنایت های رژیم صهیونیستی) کنند. در بیشتر راهپیمائی هائی که در کشورهای عربی برگزار شد، مشارکت ضعیف بود و مشارکت در مصر که در حدود صد میلیون جمعیت دارد، خجالت آور بود.

کاریکاتور کشتار فلسطینیان

نویسنده با بیان اینکه مسئولیت مسجد الاقصی و تمامی وجب به وجب خاک فلسطین برعهده تمامی مسلمانان و مسیحیان است می افزاید در روزنامه های دیروز (مصر) همچنان حمله به غزه نادیده گرفته شد واین بی توجهی تا حدی بود که بسیاری از روزنامه های اخبار مربوط به غزه را به صفحات داخلی خود منتقل کردند. ظاهرا مقامات بالا به روزنامه ها دستور داده اند پیروزی مقاومت را پوشش ندهند.

نویسنده در ادامه به دروغ پردازی های مبنی بر اینکه مصر در راه قضیه فلسطیین صده هزار شهید داده است می افزاید فهمی هویدی (نویسنده معروف عرب) در این خصوص در روزنامه «‌الشروق» حقائقی را دراین خصوص فاش می کند و می نویسد «در محافل سیاسی و رسانه ای بحثی مطرح است مبنی بر اینکه مصر در دفاع از قضیه فلسطین ،‌صد هزار شهید داده است . هیچ محقق منصفی نمی تواند کارهائی که مصر برای قضیه فلسطین کرده است را نادیده بگیرد ولی اقدامات واقعی مصر دراین خصوص در درجه اول سیاسی و مربوط به دوره ناصری بوده است نه دوره های دیگر .البته در این خصوص (اینکه مربوط به دوره ناصری بوده) بعد از پرداختن به مسئله صدهزار شهید توضیح خواهم داد. در آن زمان شمار کسانی( مصریها) که در جنگ هزار و نهصد و چهل و هشت در فلسطین شهید شدند بیشتر از هزار و صدو شصت و یک نفر نبود . این تعداد عبارت بودند از صد افسر ،‌هشتصد و شصت و یک سرباز و دویست داوطلب ( که البته اسامی شهدای نیروهای مسلح مصر مکتوب و ثبت شده است ).

نویسنده القدس العربی درادامه به ده اشتباه سیسی در قبال قضیه فلسطین اشاره می کند و می افزاید محمد سیف الدوله در روزنامه «الشعب» مطالبی درباره اشتباههای سیسی در قبال قضیه فلسطین نوشته است که موید مطالب فهمی هویدی(در خصوص شمار شهداء) است. این اشتباهها ده نکته هستند.

1.سیسی بحران و فجایع قضیه فلسطین را به حاشیه رانده است و درباره آنها با خونسردی و به اجمال سخن می گوید به نحوی که گوئی درباره مشکل ترافیک جزایر کمور سخن می گوید.

2.وی (سیسی) به این نکته اشاره کرده است که پرداختن مصر به قضیه فلسطین عامل ضعف اقتصاد مصر بوده است.

3.سیسی اعلام کرده است مصر برای فلسطین صد هزار شهید داده است در حالی که خود او می داند این شهدا برای دفاع از اراضی مصر شهید شده اند.

4.سیسی این جمله توخالی که چهل سال است سر همه را به درد می آورد را تکرار کرد و گفت که « مصر نمی گذارد موقعیتش در قبال قضیه فلسطین به مزایده گذاشته شود» و هربار که مقامات مصری این جمله را تکرار می کنند اقدام به فروش فلسطین می کنند و یا آنرا به تیغ صهیونیستها و آمریکائیها می سپارند.

5.سیسی مدعی شده است مقامات مصری تلاش کرده اند قبل از حمله به غزه اوضاع را آرام کنند در حالی که خود او یکی از طرفهای اصلی زمینه سازی و تدارک برای این جنگ بوده است و در این راستا اقدام به نابود کردند تونلها و بستن گذرگاه رفح و تحریک علیه فلسطینیان کرد.

6.وی از داستان اسرائیلیها حمایت کرد و گفت که علت حمله به غزه ربوده شدن سه اسرائیلی است و این نکته را نادیده گرفت که علت غصب سرزمین و حملات پیاپی اسرائیل است.

7.سیسی تلاش کرد خود را بی طرف نشان دهد و از عبارتهائی همچون (درگیری و بحران) استفاده کرد و از به کار بردن عبارت حمله خودداری کرد و این اقدام سیسی در مقایسه با مقامات مصری و روسای جمهوری این کشور از جمله حسنی مبارک بی سابقه بود.

8.وی بار دیگربا تاکید بر اینکه سرزمین فلسطین محدود به کرانه باختری و غزه به پایتختی شرق قدس می شود پیمان کمپ دیوید و اسلوو به رسمیت شناختن اسرائیل را تایید کرد.

9.سیسی در مفید بودن مقاومت ابراز تردید کرده و مدعی شده است مقاومت در طول سی سال نتیجه ای نداشته است.

10.بدین ترتیب اصول و ثوابت ملی ،‌پیشینه تاریخی و قوانین بین المللی را که مقاومت در برابر اشغالگران را حق ملتها می داند زیر پاگذاشته است.

نویسنده القدس العربی درباره پیروزی مقاومت در برابر اسرائیل هم می نویسد از جمله کسانی که به پیروزی مقاومت فلسطین خوشبین هستند "نادر به کار" یکی از رهبران حزب نور است. وی در روزنامه « الشروق» نوشته است «بعد از گذشت تقریبا یک ماه از حمله به غزه ،‌اسرائیل نتوانسته است کوچکترین موفقیت راهبردی را کسب کند و به جای آن تا آنجا که می توانست اقدام به ویران کردن کورکورانه غزه کرد تا از سوئی تمامی غزه در چهارچوب مجازات دسته جمعی قرارگیرد و از سوی دیگر بازسازی جنبش حماس را به خود مشغول کند و علاوه براینها افکار عمومی داخلی را با پیروزیهای دروغین فریب دهد. به عقیده بکار هرقدر شمار کشته ها در میان فلسطینیان افزایش یابد قدرت حماس و نفوذش در نوار غزه افزایش می یابد و همزمان با آن از قدرت تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری کاسته می شود و صهیونیستها این چیزها را متوجه نمی شود. در مقابل هرقدر شمار کشته های اسرائیلی افزایش یابد دولت اشغالگر در تنگنا قرار می گیرد و فشارهای داخلی بر آن افزایش می یابد.

نادر بکار خاطرنشان می کند؛ خسارت های اسرائیل فقط به تعداد کشته های نظامی اش باز نمی گردد؛ هرچند شمار آنها در مقایسه با جنگ های قبلی بیشتر است، بلکه این خسارت ها به حجم خسارت های اقتصادی و تضعیف شدن روحیه مردم اسرائیل باز می گردد. برای مثال، زمانی که جنبش حماس زمان پرتاب موشک ها را اعلام می کند این اقدام، پیروزی راهبردی محسوب می شود و حامل سه پیام روشن است:

1.جنبش حماس می تواند ابتکار عمل را به دست بگیرد و دشمن را در موقعیت انتظار قرار دهد.

2.اسرائیل با وجودی که پیشاپیش از زمان پرتاب موشک اطلاع می یابد، اما در تعیین مکان های پرتاب موشک ناکام مانده؛ این با وجودی است که هواپیماهای شناسائی اسرائیل، آسمان غزه را پوشش می دهند.

3.دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی در تعیین مکان های پرتاب موشک و یا حتی هدف قرار دادن فرمانده های مقاومت ناکام بوده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.