وزیر ورزش و جوانان از احداث چهار شهرک المپیک در چهار نقطه کشور در صورت اختصاص 500 میلیون یورو تسهیلات خارجی به وزارت ورزش وجوانان خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در سفر 2 روزه خود به مشهد روز گذشته با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد.

گودرزی در این دیدار اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع دولتی باید برای تسریع در بهره برداری از این پروژه‌ها علاوه بر بهره گیری از ظرفیت احکام قانون بودجه سال جاری از سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی افزود: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا با لحاظ کردن مشوق‌هایی، زمینه را برای حضور و جذب سرمایه گذاران بخش‌های غیر دولتی در این حوزه فراهم کنیم.

گودرزی گفت: فعالیت‌های ورزشی نباید تحت الشعاع ساخت و سازها قرار گیرد؛ بلکه در عین توجه به توسعه زیر ساخت‌های ورزشی، باید به مقوله ورزش در ابعاد مختلف همگانی، قهرمانی، پهلوانی و در تمام سطوح دانش آموزی، دانشجویی و کارگری عنایت ویژه داشت.

وی بر لزوم برنامه ریزی در راستای افزایش سطح سرانه ورزشی در استان‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: در این مسیر علاوه بر بهره گیری از امکانات وزارت ورزش و جوانان باید از ظرفیت سایر نهادها از قبیل سپاه، بسیج و شهرداری‌ها استفاده کرد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پیش‌بینی اختصاص 500 میلیون یورو تسهیلات خارجی به وزارت ورزش وجوانان، گفت: در صورت تخصیص این اعتبار، چهار شهرک المپیک در شمال، جنوب، شرق و غرب کشور ساخته خواهد شد که یکی از این شهرک‌ها در خراسان رضوی و مشهد مقدس احداث خواهد شد.

گودرزی ادامه داد: این شهرک‌ها طی مدت سه سال به بهره برداری خواهد رسید و نیاز بخش عمده‌ای از جوانان علاقه مند به ورزش در بخش‌های مختلف را مرتفع می‌سازد.

علیرضا رشیدیان نیز در این دیدار بر تلاش مضاعف مسوولان استان در رشد و توسعه ورزش همگانی به عنوان عاملی تاثیرگذار در ایجاد شور و نشاط عمومی و امید به زندگی تاکید کرد.

وی افزود: انجام فعالیت‌های ورزشی به خصوص ورزش‌های همگانی به دلیل اثرات مثبتی که در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سلامت جامعه دارد، بهبود روابط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

استاندار خراسان رضوی گفت: تقویت همبستگی، افزایش مشارکت اجتماعی تمامی گروه‌ها، تحکیم روابط و پیوندهای اجتماعی از دیگر پیامدهای مطلوب ورزش‌های همگانی است.

رشیدیان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در راستای ارتقای جایگاه ورزش استان در کشور، تصریح کرد: تقویت فرهنگ ورزش همگانی زیربنایی توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای محسوب می‌شود.

وی تخصیص اعتبار به حوزه ورزش را به دلیل ارتباط مستقیم آن با سلامت جسمی افراد، نوعی سرمایه گذاری دانست و تاکید کرد: این امر علاوه بر ارتقای شاخص‌های سلامت و بهره وری نیروی کار، کاهش هزینه‌های درمانی را موجب خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم ساماندهی پراکندگی فضاهای ورزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر در این حوزه برای مناطق مختلف استان تاکید کرد و اظهار داشت: مقوله ورزش از اهمیت خاصی در مباحث اجتماعی برخوردار است و مسایل مربوط به آن باید به دقت مورد نظارت و بازبینی قرار گیرد.

وی گفت: این استان دارای ظرفیت‌های بالقوه و جوانان علاقه مند و مستعدی است که باید با بهره گیری و به فعلیت رساندن آن‌ها زمینه را برای بروز و ظهور توانمندی‌های استان در حوزه ورزش فراهم کنیم.

از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار، تخصیص سهمیه به ورزش از محل اعتبارات ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه و تعیین تکلیف موضوع پژوهشگاه تربیت بدنی بود.

مقرر شد موضوعات مرتبط با ورزش استان، با حضور مدیران مرتبط استانی جمع بندی شده و برای تصمیم گیری نهایی در جلسه ای با حضور وزیر و شورای معاونان وی مطرح گردد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.