مطلب جان دردن تحت عنوان "دایی، کریمی یا سامی جابر: کدام یک برترین بازیکن تاریخ خاورمیانه هستند؟" در سایت یاهو منتشر شده است. این مطلب اینگونه آغاز می شود:

بعد از خداحافظی علی کریمی اسطوره فوتبال ایران از مستطیل سبز در رسانه های اجتماعی این بحث بسیار مطرح شده که چه کسی برترین بازیکن تاریخ خاورمیانه و شمال آفریقاست؟

این سوال همیشه مطرح بوده به همین دلیل ما 10 بازیکن برتر تاریخ این مطقه جغرافیایی را مورد بررسی قرار دادیم اما واقعا کدامیک برترین بازیکن تاریخ این منطقه هستند؟

در ادامه مطلب 10 بازیکن به ترتیب با نام های ردا ماجر (الجزایر)، محمود الخطیب (مصر)، علی کریمی (ایران)، علی دایی (ایران)، اسماعیل مطر (امارات)، یونس محمود (عراق)، سامی الجابر (عربستان)، علی الحبسی (عمان)، حسین سعید (عراق)، نورالدین نایبت (مراکش) مطرح شده است.

در این بین جان دردن در مورد علی کریمی این طور می نویسد: از نظر استعداد خدادادی او بدون شک یک اسطوره است. بهترین بازیکن سال 2004 آسیا می توانست دوران فوتبالی بسیار موفق تری داشته باشد اما اکنون هم هنوز چیزهای زیادی است که می توان به آن اشاره کرد. او 117 بار برای تیم ملی ایران بازی کرد و با بایرن مونیخ در سال 2006 قهرمان بوندسلیگا شد. مصدومیت دوران حضور او در بایرن را محدود کرد. کریمی در روزهای اوجش مهار ناشدنی بود و همه را از پیش رو برمی داشت. مارادونای آسیا را هیچ علاقمند به فوتبالی نمی تواند فراموش کند.


منبع: مهر

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.