حماس چند موشک دارد؟ این پرسشی است که خبرنگار سی ان ان در جستجوی پاسخ آن از ارتش اسرائیل بر آمده است.
بر اساس گزارش خبرنگار سی ان ان، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است تخمین می زند حماس تا قبل از درگیری های اخیر غزه حدود ده هزار راکت و موشک با بردهای مختلف در اختیار داشته است و در این مدت حدود 2600 عدد از این موشک ها را شلیک کرده است.
این سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین به خبرنگار سی ان ان گفته است که حدود 3000 موشک نیز توسط اسرائیل منهدم شده است و لذا تنها 40 درصد از توان موشکی حماس باقی ماتده است.
در این حال منابع نزدیک به حماس مکررا اعلام کرده اند حماس تکنولوژی راکت با بردهای مختلف را بدست آورده است و بنابر این از توان ساخت موشک با تعداد بسیار بالا برخوردار است . این منابع می گویند همین موضوع با تخمین های اولیه ارتش اسرائیل ناسازگار بوده و نگرانی مضاعفی را در نتانیاهو به وجود آورده .است چرا که در این صورت، پایانی برای بحران با عنوان نابودی توان موشکی حماس دیگر متصور نیست
هاآرتز امروز گزارش داد که وزیر خارجه اسرائیل از نتانیاهو خواسته است طرحی را برای برون رفت از بحران و پایان درگیری های غزه به سازمان ملل ارائه دهد. منابع حماس نیز اعلام کرده اند هر طرحی که به پایان محاصره غزه نینجامد و سلاح فلسطینیان را به رسمیت نشناسد از آنان پذیرفته نیست
یادآور می شود دامنه اعتراض به جنایات اسرائیل در غزه چنان گسترده شده است که امروز کشورهای غیر مسلمان پرو وشیلی سفرای خود را از تلآویو فرا خواندند و کشور بولیوی نیز هر گونه مقررات سفر بدون روادید به کشورش از سوی اسرائیل را لغو و رسما اسرائیل را حکومت تروریستی اعلام کرد.


منبع: شفقنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.