روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به بررسی نظر مردم آمریکا در مورد سیاست های رژیم صهیونیستی پرداخت.

به گزارش جماران به نقل از واحد مرکزی خبر، این روزنامه آمریکایی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای به قلم آدام تیلور نوشت دوستی پایدار میان مردم آمریکا و اسرائیل معروف است و اغلب هدف انتقاد در خاورمیانه قرار می گیرد.

اکنون با توجه به درگیری های اخیر در غزه و گستردگی ویرانی های حاصل از آن، این سوال برای عده ای مطرح شده است که آیا احتمال دارد این دوستی تغییر کند یا خیر.

در یک نظرسنجی که موسسه پیو روز سه شنبه منتشر کرد نشان می دهد که تردید جوانان آمریکایی به سیاست اسرائیل در حال افزایش است.

موسسه تحقیقاتی پیو در نظرسنجی خود که در فاصله زمانی 24-27 ژوئیه انجام داده است دریافت که از هر چهار آمریکایی یک نفر معتقد است اسرائیل در درگیری اخیر زیاده روی کرده است.

در نظرسنجی دیگری که این موسسه در هشتم تا چهاردهم ژوئیه پیش از آغاز تهاجم زمینی اسرائیل به غزه انجام داده است، 51 درصد از آمریکایی ها از اسرائیل و فقط 14 درصد از فلسطینی ها حمایت می کنند.

در نظرسنجی مشترک دیگری که سی ان ان/او آر سی در فاصله زمانی 18-20 ژوئیه انجام دادند،‌ نگاه مثبت به اسرائیل در مقایسه با ماه فوریه کاهش یافته و از 72 درصد به 62 درصد رسیده است.

با این حال، در این نظرسنجی از اقدام اسرائیل در غزه تقریبا حمایت زیادی شد و 57 درصد از پاسخ دهندگان گفتند از آن حمایت می کنند.

در پایان این مقاله آمده است فقط به این دلیل که جوانان آمریکایی به آن چه که اسرائیل امروز انجام می دهد بیشتر تردید پیدا کرده اند به این معنا نیست که آنها یک دهه دیگر نیز همین نظر را داشته باشند. همه می دانند که آمریکایی ها با افزایش سن خود تمایل بیشتری به محافظه کاری سیاسی پیدا می کنند و این احتمال وجود دارد که نظر آنها در مورد سیاست های خاورمیانه نیز تغییر کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.