نوری مالکی نخست وزیرعراق تاکید کرد که تامین پوشش سیاسی برای داعش، خطرناک­تر از حمایت امنیتی از آنان است.

به گزارش جماران به نقل از تسنیم، نوری مالکی نخست وزیر عراق تاکید کرد که تامین پوشش سیاسی برای گروه تروریستی دولت اسلامی درعراق و شام (داعش) به مثابه توجیه اقدامات آنان بوده و از حمایت امنیتی از آنان خطرناک­تر است.

مالکی در سخنرانی هفتگی خود با تبریک عید فطر به ملت عراق، اظهار داشت: از زمان قدرت گرفتن بعثی­ها و حمله تروریست­ها به کشور، عیدهای ما با ناراحتی و اندوه همراه شده از همین رو باید وحدت خود را حفظ کرده و بار دیگر عیدها را به مناسبتی برای همکاری و کنار گذاشتن اختلافات طایفه­ای، مذهبی و نیز نژادی تبدیل کنیم.

نخست وزیر عراق از اهالی مناطق پرتنش خواست برای مقابله با تروریست­های داعش، داوطلبانه سلاح به دست گرفته و آموزش دیده و به صف نیروهای ارتش ملحق شوند و برای پاکسازی کشور از تروریست­ها و پایان دادن به اوضاع تاسف بار کنونی در کنار نیروهای امنیتی مبارزه کنند.

موج سواری برخی فرصت طلبان بر اوضاع متشنج کنونی

وی با اشاره به اختصاص منابع مالی برای کمک به اهالی مناطقی که خانه­های خود را ترک کرده و به نقاط دیگری مهاجرت کرده­اند گفت: ماهیت داعش و القاعده چیز پنهانی نیست بلکه امروز ماهیت واقعی آنان کاملا روشن است اما متاسفانه برخی سیاستمدارن اوضاع موجود را فرصتی برای موج سواری دانسته و خود را انقلابی معرفی می­کنند.

وی از اینکه اهالی مناطق پرتنش عراق این گروه از سیاستمداران را تهدید کرده­اند که نباید از عنوان انقلابی برای خود استفاده کنند، ابراز خرسندی کرد.


آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.