به گزارش جماران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: تحولات به وجود آمده در عملکرد جنبش های مقاومت که به نیابت از ملت فلسطین و به وسیله گردان های قدس ، گردان های عز الدین قسام و گردان های ابوعلی مصطفی صورت می گیرد، تحولی شگرف و تجربه ای متفاوت با جنگ های گذشته است.

وی افزود: پیش از این، تنها غزه زیر آتش قرار داشت، اما اکنون معادلات تغییر یافته و شهرهای صهیونیست نشین زیر آتش مقاومت هستند. بنابراین، ملت فلسطین، نقشی تعیین کننده در معادلات پیدا کرده و اکنون آتش بس، تنها در مقابل آتش بس پذیرفتنی شده است.
این رهبر جنبش جهاد اسلامی با بیان این که مقاومت فلسطین، گلوله را با گلوله، موشک را با راکت و حمله هوایی را با موشک پاسخ گفت، خاطر نشان کرد: به این ترتیب، موازنه قوا متعادل شد و موشک های مقاومت نقشی تعیین کننده ایفا کردند.
وی در ادامه گفت: در جنگ های پیشین، دشمن، جنگ را به داخل اراضی ما می کشاند، اما در این جنگ، شهر غزه و حومه آن، تنها جبهه نبرد نبود، بلکه آتش جنگ، شهرهای مختلف را شامل شد.
البطش خاطر نشان کرد: مقاومت، توانست با تکیه بر سال ها صبوری و تلاش و ابتکار، به ابزار، قدرت و تاکتیک های مهمی دست یابد که اکنون به عوامل بازدارنده تبدیل شده اند.
وی با بیان این که ملت فلسطین حق دارد برای دست یابی به منابع قدرت، تلاش کند، اظهار داشت: ما ملتی تحت اشغال هستیم و حق داریم که در جستجوی منابع قدرت باشیم و منابع قدرت را نزد برخی از برادران یافتیم که به ما کمک کردند و آشکارا می گوییم که پیشاپیش همه این برادران، جمهوری اسلامی ایران قرار داشت.
این رهبر جنبش جهاد اسلامی، در ادامه بیان داشت که مقاومت، طی چندین سال صبوری، کار و آموزش واحدهای نظامی خود توانست به این سطح از فن آوری برسد و آن را منتقل کند و مورد آزمایش قرار دهد تا جایی که اکنون این فن آوری به واقعیتی انکار ناپذیر تبدیل شده است که در میادین جنگ آزموده می شود و کارایی خود را در مقابله با تجاوزات دشمن اشغالگر صهیونیست به اثبات می رساند.
وی با اشاره به وحشت رژیم صهیونیستی از شلیک موشک های گردان های قدس به پایگاه اتمی دیمونا ، گفت: یکی از کارشناسان صهیونیست می گفت: گنبد آهنین، توانست موشک های گردان های قدس را که به تاسیسات اتمی دیمونا شلیک شده بود، هدف قرار دهد، اما تصور کنید اگر یکی از موشک ها از گنبد آهنین عبور می کرد و به تاسیسات دیمونا اصابت می کرد، آیا فکر کرده اید که چه اتفاقی می افتاد؟
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.