جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای از سکوت مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر درقبال کشتار مردم فلسطین ازسوی رژیم اشغالگر قدس انتقاد کرد.

دراین اطلاعیه که نسخه ای از آن روز سه شنبه دراختیار ایرنا قرار گرفت ،آمده است: بار دیگر رژیم سفاک و جعلی صهیونیستی در تجاوزی وحشیانه اقدام به کشتار مردم بی پناه و بی گناه فلسطین کرده و بیش از پیش فجایع غمباری را رقم زده است.

در اطلاعیه افزوده شده است : درغزه، زنان و کودکان به خاک و خون کشیده می شوند و خانه ها، مساجد و بیمارستان ها هدف قرار می گیرند اما خبری از مدعیان حقوق بشر نیست.

در قسمت دیگری از این اطلاعیه آمده است: جای اندوه و بسی تأسف است که در این ظلم عظیم مجامع بین المللی به جای محکومیت اقدامات ددمنشانه رژیم متجاوز و جنگ طلب، بر طبل حمایت از ظالم می کوبند و مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین را عامل اصلی جنگ معرفی می نمایند.

در این اطلاعیه تاکید شده است : جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تجلیل ازمقاومت مردم قهرمان فلسطین و با تأکید بر مسوولیت حقوقی و اخلاقی دبیرکل سازمان ملل و مجامع بین المللی و حاکمان و شخصیت های دینی، سیاسی و اجتماعی جهان به خصوص جهان اسلام خاطرنشان می سازد که عمق جنایات اسرائیل چنان است که صرف محکومیت از سوی کشورها و سازمان های بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی کافی نیست.

دراین اطلاعیه آمده است: باید با اقدامی جمعی عوامل جنایتکار رژیم صهیونیستی را به دلیل زیر پا گذاشتن بدیهی ترین مقررات بین المللی و حقوق بشر دوستانه مورد تعقیب و محاکمه فوری در دادگاه کیفری بین المللی قرار دهند.

در قسمت دیگری ازاین اطلاعیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مراتب همدردی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام می دارد و همه مسلمانان را دعوت به وحدت جهت دفاع از ملت مظلوم فلسطین و تلاش برای نابودی این رژیم منحوس فرا می خواند.


منبع: ایرنا


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.