رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه مردم طبق قانون اساسی برای حفظ محیط زیست مسوولیت دارند، بر همین اساس یکی از برنامه های دولت گسترش مشارکت و همیاری مردم در اجرای برنامه های حفاظت از محیط زیست است.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان حوزه محیط زیست در محل سرخه حصار اظهار کرد: بحث محیط زیست در همان دوران انتخابات ریاست جمهوری سرلوحه برنامه های دکتر حسن روحانی بود.

وی ادامه داد: یکی از نخستین مصوبات دولت تدبیر و امید بعد از انتخاب ایشان به عنوان رییس جمهوری در زمینه مباحث محیط زیستی، رسیدگی به دریاچه ارومیه بود.

ابتکار گفت: در سخت ترین شرایط بحرانی دولت جهت گیری های مناسب در زمینه مسائل زیست محیطی، اتخاذ کرده است و در آینده نزدیک رویکرد مثبت آن را شاهد خواهیم بود.

ابتکار با اشاره به این گردهمایی، گفت: در این برنامه ها جمعی از مدیران صنایع، اساتید دانشگاه ها و نمایندگان تشکل و سازمان مردم نهاد و فعالان در حوزه محیط زیست دعوت شده اند که اصلی ترین ذینفعان این عرصه هستند.

وی افزود: هدف دولت از برگزاری این نشست ها نزدیک کردن دیدگاه افراد دلسوز نسبت به محیط زیست به همدیگر است تا بتوانند با ارائه راهکارهای مناسب برای حل بحران های منطقه مورد نظرشان کمک دولت باشند.

نشست مشترک با حضور تشکل های مردم نهاد، اساتید دانشگاه، مدیران صنایع و مسوولان ستادی این سازمان روز سه شنبه در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.