انفجاری ظهر روز سه شنبه به وقت محلی فرودگاه "کائوجیاپو" در استان "چینک های " در شمال غرب چین را لرزاند. این بمب در سطلی در یک پارکینک فرودگاه "کائو جیاپو" در شهر "شی نینک " مرکز این استان کار گذاشته شده بود.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسنی شبکه خبر ، انفجار حدود ساعت 13 و 40 دقیقه به وقت محلی روی داد و به گزارش شین هوا تلفاتی به همراه نداشته است .
پلیس چین تحقیقات در مورد این انفجار را آغاز کرده و پارکینک فرودگاه را از وسایل نقلیه تخلیه کرده است .
این فرودگاه در سال 1991 به عنوان یک مرکز مهم حمل و نقل در استان "چینک های " به بهره برداری رسید و در سال گذشته میلادی بیش از سه میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا شدند.
دولت چین اعتقاد دارد گروه جدایی طلب ترکستان شرقی که در پی تاسیس دولت مستقلی در سین کیانک است پشت عملیات تروریستی در این کشور قرار دارد.
دادگاه های منطقه خودمختار سین کیانک چین اخیرا سه نفر از محکومین 11 پرونده عملیات تروریستی در این کشور را به حبس ابد و 29 نفر را به چهار تا 15 سال زندان محکوم کرد.
چین طی چند ماه گذشته شاهد افزایش عملیات تروریستی و بمب گذاری در این کشور بوده است .
بازار شهر ارومچی مرکز منطقه خود مختار سین کیانک چندی پیش شاهد یک انفجار بود که به کشته شدن 43 نفر و زخمی شدن بیش از 90 نفر منجر شد.
ایستگاه راه آهن شهر کونمینک چین نیز سال گذشته میلادی شاهد حمله گروهی تروریست با چاقو به شهروندان این کشور بود که در نتیجه 29 تن کشته و 143 تن دیگر زخمی شدند.
دولت چین از سال گذشته میلادی عملیات وسیعی را بر ضد تروریست ها آغازکرده و صدها تن در این ارتباط دستگیر شده اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.