مدیرکل دفتر برنامه ریزی جذب و آموزش اهداکنندگان خون اعلام کرد ، مشکل جدی در زمینه کمبود خون در ماه مبارک رمضان وجود ندارد و هم اکنون خون مورد نیاز بیماران با کمک مردم نوعدوست تامین شده است.
بابک یکتاپرست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب افزود: کاهش ذخایر خونی که در برخی از خبرها به آن اشاره شده تنها مربوط به فرآورده پلاکت بوده که زمان نگهداری کوتاهی در حد سه روز دارد و در مورد سایر فراورده های خونی مشکل خاصی وجود ندارد.
وی اظهار داشت : همکاری رسانه ها در انتقال پیام های سازمان به عموم هموطنان و به ویژه اهداکنندگان عزیز نقش ارزشمندی در تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران و مصدومین داشت.
این مقام مسوول در انتقال خون ضمن قدردانی از تمامی اصحاب رسانه از آنان خواست تا این سازمان را در برنامه ریزی برای ترویج اهدای خون مستمر در تمام روزهای سال یاری کنند تا ضمن پیشگیری از مشکلات ناشی از کمبود خون، دیگر نیازی به فراخوان های لحظه ای نباشد.
یکتاپرست خاطر نشان کرد که فراخوان اخیر سبب شد تا مراجعه به مراکز اهدای خون به ویژه در ماه رمضان که تمامی پایگاه های انتقال خون در وضعیت شیفت بندی افطار تا سحر به سر می برند، چشمگیر شده و صف های طولانی برای اهدای خون ایجاد شود.
وی از تمامی اهداکنندگان عزیز سراسر کشور به دلیل تحمل صف های طولانی برای اهدای خون عذرخواهی کرد.
یکتاپرست با اشاره به این که ماه رمضان امسال طولانی ترین ایام روزه داری و کوتاه ترین زمان پس از افطار را به دنبال داشت و مصادف شدن با جام جهانی فوتبال نیز این وضعیت را تشدید کرد، افزود ، با این وجود با همراهی رسانه ها و حضور گسترده مردم در مراکز اهدای خون در ساعات پس از افطار، آمار اهدای خون به ایام عادی سال نزدیک شده و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.