معاون سازمان بنادر و دریانوردی از لغو تحریم بندر شهید رجایی خبر داد و اعلام کرد: نخستین کشتی بزرگ تا 29 تیر به این بندر وارد می‌شود.

به گزارش جماران، علی جهاندیده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این‌که شرکت فعال در بندر شهید رجایی در طول سال‌های گذشته مورد تحریم قرار گرفته بود، تصریح کرد: شرکت تایدواتر که در سال‌های گذشته مسئولیت بارگیری و ترانزیت کالا در این بندر را داشت تحریم شده بود و این مساله باعث کنار گذاشته شدن این بندر از مسیر تجاری شرکت‌های خارجی بود.


وی ادامه داد: با جابجایی شرکت‌های فعال در بندر شهید رجایی و کنار رفتن شرکتی که نامش در بین تحریم‌ها قرار داشت، مذاکرات با طرف‌های خارجی صورت گرفت و آن ها موافقت خود را برای بازگشت به این بندر اعلام کردند.


معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که شرکت "ون‌های" تایوان نخستین شرکتی است که به بندر شهید رجایی بازمی‌گردد، گفت: یکی از کشتی‌های بزرگ این شرکت تایوانی بیست و نهم تیر ماه امسال وارد این بندر خواهد شد و در هفته بعد و سوم مرداد نیز دومین کشتی از این طریق وارد بندر شهید رجایی می‌شود.

جهاندیده خاطرنشان کرد: با حل شدن موضوع شرکت تحریم شده در بندر شهید رجایی از این پس دوباره شاهد حضور شرکت‌های بزرگ خارجی در این بندر خواهیم بود و از تمام ظرفیت این بندر بزرگ در ترانزیت کالای داخلی و بین المللی استفاده خواهد شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.