جمعیت ایران از ابتدای امسال تاکنون 333 هزار و 669 نفر افزایش یافته و آمار جمعیت کشور 78 میلیون نفر شد.

علی اکبر محزون مدیرکل دفتر آمار ، جمعیت و اطلاعات مهاجرتی سازمان ثبت احوال کشور روز سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون 227 هزار و 67 پسر و 216 هزار و 424دختر متولد شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان ولادت در شهرها با 345 هزار و 922 مورد رخ داده است ، اظهار داشت: در عین حال از ابتدای امسال تاکنون 58 هزار و 203 مرد و 51 هزار و 614زن فوت کردند.

محزون با اشاره به اینکه نقاط شهری بیشترین نرخ فوتی ها را با هفت هزار و 282 مورد داشته است ، ادامه داد: بیشترین موارد فوت شده در گروه سنی 65 سال به بالا رخ داده است .

مدیرکل دفتر آمار ، جمعیت و اطلاعات مهاجرتی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد:هم اکنون حدود 70 درصد از جمعیت کشور بین 15تا 64 سال سن دارند که سن کار و فعالیت محسوب می شود.

به گفته محزون،با روند کاهش باروری و موالید، چالش کاهش جمعیت به وجود می آید که اگر این روند که در حال حاضر زیر سطح جانشینی قرار دارد، ادامه پیدا کند در آینده با مشکلات عدیده ای مواجه می شویم.

نامبرده تاکید کرد: سیاست های جمعیتی باید هرچه سریع تر اتفاق بیفتد تا در 25 تا 30 سال آینده مشکلی نداشته باشیم و رشد جمعیت منفی نشود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.