وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: از نظر ما تالیا پروانه اپراتوری ندارد و برای مدتی پیمانکار مخابرات بود که از این پیمانکاری تاریخ زیادی باقی نمانده و به هر حال نتوانسته رضایت مردم را جلب کند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، محمود واعظی در فاز نهایی طرح رومینگ ملی به توضیحاتی در رابطه با این بخش پرداخت.

وی در این باره اظهار کرد: با توجه به قول هایی که داده‌ایم قرار است کیفیت ICT به حد مطلوبی برسد؛ هر چند این موضوع را قبول داریم که در حال حاضر خدماتی که ارائه می‌دهیم در حدی نیست که دوستان برای آن در وزارتخانه تلاش می‌کنند و باید به این موضوع اشاره کنم که کیفیت چه در زمینه تلفن همراه و چه در زمینه اینترنت باید افزایش یابد.

واعظی درباره فاز اول رومینگ ملی گفت:‌ اوایل تیر ماه مرحله اول رومینگ ملی را بین رایتل و دو اپراتور دیگر برقرار کردیم و این موضوع به خوبی اجرایی شد. اوایل تشکیل کابینه دولت شاید بسیاری فکر می کردند رومینگ ملی در حد یک رویا باشد چرا که اپراتورها با هم اختلاف زیادی داشتند و من آن زمان اعلام کردم دولت کاری را اراده کند و نتواند آن را به مرحله اجرا برساند وضعیت مطلوبی نخواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مورد این که هر سه اپراتور در رابطه با بحث رومینگ ملی با هم همکاری داشتند، گفت: سیاست ما این است که بتوانیم سرویس‌ها و خدمات خوب و با قیمت پایین به مردم ارائه دهیم؛ این موضوع تنها در مقوله موبایل نیست و باید سعی کنیم آن را در پهنای باند اعلام کنیم. در همین راستا 35 درصد تخفیف روی قیمت پهنای باند اعمال شد که اکثر اپراتورهای اینترنتی کشور آن را اجرا کردند؛ اگر چند اپراتور در این بین از اجرای این طرح مقاومت کردند باید با آن‌ها برخورد کرد.

واعظی با اشاره به اینکه باید روش تعرفه گذاری تغییر کند، گفت: باید روش‌های تعرفه گذاری را تغییر داد تا مردم توان خرید بیشتری داشته باشند. من از اپراتورها درخواست می کنم با ارائه بسته‌های متفاوت حق انتخاب را برای مشتری قائل شوند.

وی در ادامه رومینگ ملی را مقدمه‌ای برای ترابورد پذیری نمره‌ها دانست و گفت: این موضوع به این معنی است که هر کس بتواند شماره خود را در آینده حفظ و با حفظ شماره خود در صورت تمایل، اپراتورش را تعویض کند. ما روی این موضوع بسیار جدی هستیم اگرچه یکی از اپراتورها رضایت چندانی از این طرح ندارد.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مورد ارائه خدمت 3G توسط سایر اپراتورها گفت:‌ من قول دادم 3G را در نیمه دوم سال ارائه کنیم و قطعا این کار صورت خواهد گرفت. در مذاکراتی که سازمان تنظیم مقررات با یکی از اپراتورها دارد کارها به خوبی پیش رفته است و امیدوارم 12 مرداد که روز تحلیف دولت است اپراتوری که اعلام آماگی کرده در چند نقطه تهران بحث ارائه خدمت 3G را اجرایی کند؛ اگر این فرایند به خوبی صورت گیرد اجازه خواهیم داد تا این اپراتور از ابتدای شهریور ماه فعالیت خود را به صورت گسترده آغاز کند.

واعظی هشدار داد: اگر اپراتوری هزینه کرده باشد ولی به قانون بی توجهی کرده و بخواهد در اواخر کار سازمان تنظیم مقررات و وزارتخانه را تحت فشار قرار دهد قطعا برای آن ها کاری انجام نخواهیم داد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.