رییس جمهوری، ایستادگی و مقاومت ملت ایران در اقصی نقاط کشور را ستود و تصریح کرد: اگر ایستادگی همه ملت بویژه شهدا، جانبازان و ایثارگران نبود،نمی توانستیم به پیروزی برسیم و کشور در اشغال و مردم ما تحت سلطه قرار می گرفتند.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در دیدار خانم ˈمژگان طرفی نژادˈ جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی،به تهاجم رژیم بعث عراق به ایران در آغاز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در حالی که ملت ایران نه قصد و نه آمادگی جنگیدن را داشت، ناجوانمردانه مورد تعرض دشمن بعثی قرار گرفت ولی با مقاومت جوانمردانه مردم بویژه مردم اهواز ، روبرو شد.

رییس جمهوری تصریح کرد: شما جانبازان با از دست دادن عضوی از اعضای بدن خود با صبر و تحمل بار سنگین و سخت مقاومت و پاسداری از انقلاب اسلامی ، تمامیت ارضی و حفظ عزت و شرف کشور را به دوش کشیدید.

روحانی افزود: ملت و مسوولان نظام همواره مدیون و قدردان شما عزیزان هستند.

در ابتدای این دیدار ˈمژگان طرفی نژادˈ در خصوص بمباران اهواز و چگونگی جانبازی خود و شهادت خواهرش ، شهید ˈمهین طرفی نژاد ˈ در این حادثه ،توضیحاتی ارائه کرد.

خانم طرفی نژاد که پنجم مهرماه 1359 بر اثر بمباران شهر اهواز 1359 پا و چشم چپ خود را از دست داد،مقام سوم بانوان جانباز جهان را در رشته پرتاب دیسک کسب کرده است .

در این دیدار که در فضایی صمیمانه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به خانم طرفی نژاد اهدا شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.