معاون فرهنگی اداره کل اوقاف گلستان گفت: طرح نشاط معنوی با هدف تقویت بنیه اعتقادی، دینی و اخلاقی و ارزش های انقلاب اسلامی برای فرهنگی شدن بقاع متبرکه در جوار 26 امامزاده برگزار می‌شود.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن دارابی در جمع خبرنگاران استان گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت برای دانش‌آموزان یکی از موارد بسیار مهم است که باید دستگاه‌های فرهنگی و متوالیان امر فرهنگ نسبت به آن دقت نظر داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری طرح نشاط معنوی، افزود: طرح نشاط معنوی با هدف تقویت بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و ارزش‌های انقلاب اسلامی برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه در جوار امامزادگان برگزار می‌شود.

دارابی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در گلستان با افزایش کمی و کیفی روبرو بود، گفت: با توجه به اینکه طی چند سال اخیر این طرح در سراسر کشور در حال اجراست نیز در استان از سال 90-91 تاکنون در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح‌کرد: این طرح در سال 90 در 12 بقعه و در سال 91 در 21 بقعه و در سال 92 در 27 بقعه برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به ساخت و سازها و ایجاد زیرساخت‌ها مناسب در امامزادگان این طرح در سال جاری در 26 بقعه برگزار می‌شود.

وی یادآورشد: طی آمارهای به دست آمده تعداد شرکت‌کنندگان در این طرح در سال 90، 2500 و در سال 91 تعداد 3000 نفر و در سال 92 بیش از 3000 نفر ثبت‌نام کردند که امید است با تامل و همکاری که بین دستگاه وجود دارد این تعداد در سال جاری افزایش یابد.

دارابی با بیان اینکه در این طرح 156 کلاس در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان با جنسیت مختلف خواهر و برادر برگزار شد، گفت: تعداد مربیان استفاده شده در این طرح 104 مربی اعم از خواهر و برادر روحانی و غیر روحانی بودند.

وی افزود: تبلیغات این طرح از (1خرداد تا 31 خرداد) و زمان ثبت‌نام از (10 خرداد تا 31 خرداد) بوده که به دلیل مراجعات و استقبال بسیار ثبت‌نام تا زمان برگزاری کلاس ها تمدید شده و شروع طرح از ( 8 تیر ماه تا 20 مردادماه) ادامه خواهد داشت.

معاون فرهنگی واجتماعی اداره کل اوقاف وامور خیریه گلستان خاطرنشان کرد: اختتامیه این طرح به صورت متمرکز در مرکز استان برگزار خواهد شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.