شرکت گوگل اعلام کرد: از این هفته به شرکت های تجاری با نام این شرکت دامنه (Domain) می فروشد.

به گزارش جماران، ایرنا از وال استریت ژورنال نوشت: گوگل قصد دارد از این پس برای اهداف تجاری شرکت های سراسر دنیا، با نام خود به کاربران دامنه بفروشد و از این طریق درآمدتجاری خود دراین زمینه را گسترش دهد.

با استفاده از این سرویس شرکت ها می توانند با استفاده از فرمول ˈ نام شرکت+ Google ˈ به دامنه اینترنتی از درخواست کنند. در حال حاضر 55 درصد از شرکت ها برای تجارت خود وب سایت ندارند و شرگت گوگل قصد دارد تمام این شرکت ها را صاحب یک وب سایت اختصاصی کند.

رقیب اصلی گوگل در این حوزه شرکت GoDaddy، بزرگترین شرکت ثبت دامنه در دنیاست. تا پایان سال گذشته 57 میلیون دامنه زیر پوشش این شرکت قرار داشت که درآمد حاصل شرکت 1.1 میلیارد دلار بود.

با استفاده از این سرویس کاربران می توانند دامنه مورد نظر خود را ثبت کنند. شرکت گوگل به کاربران در ساخت وب سایت کمک نمی کند ولی شرکت های Shopify, Squarespace ،Weebly و Wix که شرکای گوگل هستند به طور رایگان ساخت وب سایت را برای کاربران انجام می دهند.

گوگل یکی از پنج سایت اول دنیا در مراجعه است و امکان جستجوی تخصصی در هر موضوعی در این موتور اینترنتی غول پیکر وجود دارد.

سرویس اینترنتی گوگل امکان ساخت بلاگ، ارسال ایمیل و انتشارات صفحات وب را برای کاربران را به دهها زبان رایج دنیا فراهم کرده است.

دو دانشجوی دانشگاه استنفورد آمریکا به نام های Larry Page و Sergey Brin سال ها پیش در قالب پروژه دانشجویی روی یک موتور جستجو به نام ˈBackrubˈ تحفقیق می کردند. آنها مدتی بعد دانشگاه استنفورد را رها و پس از ثبت اختراع موتور خود، اقدام به تاسیس گوگل در سال 1998 کردند. گوگل در سال 2000 به بزرگترین موتور جستجوی دنیا و سودآورترین شرکت تجاری تبدیل شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.