فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) استفاده از هدفون های ساخت شرکت آمریکایی «بیتس» را برای اعضای تیم های حاضر در رقابت های جام جهانی ممنوع اعلام کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، فیفا با شرکت صوتی و تصویری سونی قرارداد حمایت مالی امضا کرده است و بازیکنان حاضر در جام جهانی 2014 طبق این قرارداد نباید از محصولاتی غیر از محصولات سونی استفاده کنند. با وجود این شرکت سازنده هدفون های بیتس مقررات مربوط به قراردادها را رعایت نکرده و محصولات آن بطور گسترده و در رنگ های گوناگون و جذاب از سوی بازیکنان تیم های مختلف استفاده می شود.

استفاده بازیکنان بزرگ و معروف جهان از جمله نیمار برزیلی، وین رونی انگلیسی و لوئیس سوآرز اروگوئه ای از هدفون های بیتس، جام جهانی 2014 را عملا به صحنه تبلیغات غیر رسمی محصولات شرکت آمریکایی بیتس تبدیل کرده است.
شرکت آمریکایی و صاحب نام «اپل» ماه گذشته طی قراردادی، شرکت تولید کننده محصولات صوتی بیتس را خریداری کرد و با وجود اینکه قراردادی با فیفا امضا نکرده است، سعی دارد از بزرگترین تورنمنت وزرشی جهان در سال 2014 به عنوان فرصتی برای تبلیغ محصولات این شرکت استفاده کند.
چند روز پیش از شروع بازی های جام جهانی، یک ویدیوی 5 دقیقه ای از تعدادی از مطرح ترین بازیکنان فوتبال جهان شامل نیمار، سوآرز، ماریو گوتزه، روبین فان پرسی، هرناندز و تعدادی دیگر از طریق سایت یوتیوب پخش شد که در آن، بازیکنان از هدفون های بیتس استفاده کرده بودند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.