قیمت جهانی طلا در آستانه انتشار بیانیه نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا و پیگیری تحولات عراق و اوکراین از سوی سرمایه گذاران، به پایین‌ترین سطح در سه هفته گذشته نزول کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعات ابتدایی معاملات چهارشنبه بازار سنگاپور 1269 دلار بود. قیمت این فلز گرانبها با تشدید خشونت در عراق و وخامت بیشتر روابط روسیه و اوکراین روز دوشنبه تا 1284 دلار صعود کرد اما روز سه شنبه به 1270 دلار عقب نشینی کرد.

هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار نیویورک با 0.2 درصد کاهش، 1269 دلار معامله شد.

قیمت طلا پس از 12 سال صعود پی در پی به دنبال احیای اقتصاد آمریکا و تصمیم بانک مرکزی این کشور برای تعدیل برنامه‌های محرک مالی، 28 درصد در سال گذشته سقوط کرد. سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون چهار بار اقدام به کاهش میزان خرید ماهانه اوراق قرضه کرده اند.

اقتصاددانان در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده اند بانک مرکزی آمریکا احتمالا نرخ بهره مبنا را سریع‌تر از آنچه سرمایه گذاران بازار پول پیش بینی می‌کردند، افزایش دهد. انتظار می‌رود کنفرانس مطبوعاتی جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا که پس از نشست سیاست پولی در روز چهارشنبه برگزار می‌شود، بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد.

در بازار دیگر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش قیمت، 19.7141 دلار معامله شد. قیمت هر اونس پلاتین بدون تغییر ماند و 1440 دلار بود در حالیکه هر اونس پلاتین از 818.75 دلار در روز گذشته به 818.89 دلار رسید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.