نقطه مشترک گروه هایی چون طالبان و داعش بر نتابیدن دموکراسی و انتخابات و رای اکثریت است و به همین خاطر هر چه در توان دارند برای ایجاد ناامنی و جلوگیری از فرایندهای دموکراتیک و مدنی، انجام می‌دهند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، گروه ستیزه جوی طالبان در افغانستان انگشت 11 شهروند را در هرات به جرم شرکت در انتخابات برید! طالبان تهدید کرده بود هر شهروندی که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، مجازات خواهد شد. طالبان انگشتانی را بریده است که جوهر مخصوص شرکت در انتخابات روی آن مانده بود. در تصویر زیر شهروندانی که انگشت آنها بریده شده در بیمارستان هرات و تحت مداوا هستند.
علاوه بر این طالبان دو رهبر قبیله‌ای افغانستان را به دلیل عدم تمکین به توصیه این گروه و شرکت در انتخابات، در روز انتخابات به قتل رساندند. با وجود این تهدیدات اما دولت افغانستان موفق شد انتخابات ریاست جمهوری را در دو مرحله به انجام رساند و حالا شهروندان افغانستان که در فرایند مدنی و دموکراتیک انتخابات مشارکت داشتند منتظرند تا نتیجه نهایی انتخابات اعلام شود.

فتنه اخیر گروه داعش در عراق نیز پس از انتخابات اخیر این کشور و پیروزی ائتلاف مالکی در آن، به راه افتاده است.

فعالیت گروه هایی چون طالبان در شرق و گروه تروریستی داعش در غرب کشورمان‌، زنگ خطری جدی برای امنیت منطقه است. نقطه مشترک گروه‌هایی چون طالبان و داعش بر نتابیدن دموکراسی و انتخابات و رای اکثریت است و به همین خاطر هر چه در توان دارند برای ایجاد ناامنی و جلوگیری از فرایندهای دموکراتیک و مدنی‌، انجام می‌دهند.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.