مراسم تودیع و معارفه محمدحسین امید و محمود نیلی احمدآبادی سرپرستان سابق و جدید دانشگاه تهران با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از آغاز مراسم تودیع و معارفه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران حضور یافت و با چندین نفر از استادان دانشگاه به گفت و گو پرداخت.

فرجی دانا در مقطعی ریاست دانشگاه تهران را نیز عهده دار بوده است.

**هنوز چند دقیقه ای از اظهارات امید به عنوان اولین سخنران این مراسم نگذشته بود که برق تالار علامه امینی قطع شد ، ولی وی بدون توجه به این مساله با صدای بلندتر سخنرانی خود را ادامه داد.

**قطع برق تالار علامه امینی همزمان با بخشی از اظهارات امید که در حال حاضر معاون اداری مالی وزارت علوم است ، همراه شد، وی درباره ˈنوآوری های مختلفˈ در دانشگاه تهران سخن می گفت. وزیر علوم نیز به شوخی خطاب به معاونش گفت: ˈرفتن برق هم نوآوری است.ˈ

**چند دقیقه ای سخنرانی نیلی احمدآبادی گذشته بود که مسوولان دانشگاه تهران، میکروفونی موقت و البته با صدایی کمتر از حد معمول در اختیار وی قرار دادند.

** پس از گذشت تقریبا 10 دقیقه از آغاز سخنرانی طولانی مدت نیلی احمدآبادی، برق بار دیگر وصل شد که این مساله صلوات حضار را به همراه داشت.

** سرپرست جدید دانشگاه تهران یک بار در طول سخنرانی 45 دقیقه‌ای خود به مزاح گفت: فکر کنم آقای وزیر کاری داشته باشند‌، زیرا که 2 بار به ساعت خود نگاه کردند.

** الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهوری نیز که پیش از این ریاست دانشکده حقوق دانشگاه تهران را برعهده داشت، خود را به مراسم امروز رساند.

** تعدادی از دانشجویان حاضر در تالار علامه امینی پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود «روحانی مچکریم؛ نیلی منتظریم».

** در پایان این مراسم لوح تقدیری برای قدردانی از زحمات 4 ماه محمدحسین امید به وی از سوی دانشگاهیان دانشگاه تهران تقدیم شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.